YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na: Ağzımı açtırma...
Başbakan Binali Yıldırım, "Sen o soruyu bize soracağına git de zamanında bu adaları teslim edenlere sor. Bu adalar ne zaman teslim edildi oraya?" dedi.
Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na: Ağzımı açtırma...
13 Ocak 2018 / 14:20 Güncelleme: 14 Ocak 2018 / 04:06

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti'nin Niğde İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ege'deki adalarla ilgili sözlerine yanıt verdi.

İşte Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

Türkiye, milli mutabakatla, ittifakla gücünü birleştirmeye, büyümeye devam edecektir. Başkalarının yıkıcı ve eleştiri dolu eylemleri, bizi asla yolumuzdan çevirmeyecek.

Türkiye'nin güney sınırlarından ülkemize, insanımıza yapılan saldırıların, tacizlerin elbette karşılıksız kalmayacağını cümle alem bilmelidir. Bu ülkeye içeriden ve dışarıdan terör marifetiyle zarar vermek isteyenler, misliyle karşılığını alacaktır.

Patatesin merkezi Niğde. Bunu biliyoruz. 2018'de yapacağımız destekleri, 2017'nin tam iki katına çıkaracağız. Hiç merak etmeyin, patatesiniz yerde, depoda kalmaz. Geçen sene 2 milyon lira destek vardı, bu sene 4 milyon olacak.

Bugün konuşmasında diyor ki 'Benim efendim sözüm var, adaları geri alacağım.' 'Adalar bizim mi, Yunanistan'ın mı ' diye soru soruyor. Sen o soruyu bize soracağına git de zamanında bu adaları teslim edenlere sor. Bu adalar ne zaman teslim edildi oraya  Onun hesabını, git de bu adaları onlara teslim edenlere sor. Ağzımı açtırma bak, konuştum mu altından kalkamazsın.

OLAYIN GEÇMİŞİ

"Ege adaları dolayısıyla dünya kadar soru sordum. Bu adalar bizim mi Yunanistan'ın mı? Benim ağzımdan çıkan her şeye laf yetiştirirler. Bu soruya gelince dut yemiş bülbül gibi, tık yok. Ya arkadaş bu adalar kimin? 4 mil uzakta Keçi Adası var. Bize mi ait? Çipras gitti. Ziyaret etti. Yunan bayrağı var."

Kıymetli Taner beyefendi kardeşime
 // Rasim DUMAN
Çok vâhim bir hatamı görmeme ve "ayıkmama" vesîle olduğu için, çok teşekkür ve dua ediyor, teveccüh gösterip yorumlarımı okuyan kıymetli kardeşlerimden de, yaptığım bu hatadan dolayı af ve özür diliyorum. Evet, 12 Adalar'ı biz UŞİ Antlaşması ile, İtalyanlar'a bıraktık. 1946'da PARİS'te toplanan Barış Konferansı'na, TÜRKİYE' de dâvet edildi, ancak o zamanki İsmet İnönü Hükümeti, bu dâvete icâbet etmedi. Aslında o vakitler İtalyanlar, adaları TÜRKİYE'ye iâde etme tavır ve irâdesi de gösteriyorlardı. Bizim PARİS'e gitmeyişimiz neticesinde, o konferansta Adalar Yunanlılar'a verildi. Netice itibârı ile, bu vâhim kayıptan dolayı, yine de İsmet İNÖNÜ mes'ûldür....
14 Ocak 2018 Pazar 00:03
Adalar
 // taner
Adaları Trablusgarp savaşından sonra Uşi antlaşması ile İtalyanlara verdik Lozan la alakası yok...
13 Ocak 2018 20:28
 // Rasim DUMAN
Ulan ebleh Avarel, birak 4 mil'i, ANTALYA'nin Kas lcesine sadece 2 mil mesafede MEIS adasi var, onu bile senin "aga baban" ve sozde "Milli Sef" Ismet INONU, o toz kondurmadiginiz LOZAN MUAHADENAMESI ile, Yunanli "kardeslerinize" verdi ! O zaman LOZAN'da Yunanistan'i temsil eden basmurahhas Venizelos (sonradan Yunanistan Basbakani oldu) hatiralarinda, "Marmara Denizi icindeki AVSA ve MARMARA adalarini istemeyi unuttum" diye, ah-u figan ediyor ! Okumaktan, okusa da "anlamaktan" aciz ebleh !!!...
13 Ocak 2018 17:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler