YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'dan ilk açıklama
Başbakan Erdoğan Hakkari'den gelen şehit haberinin ardından ilk açıklamayı yaptı... Erdoğan, Terör örgütü yok edilinceye kadar mücadelemiz devam edecek" dedi...
Başbakan'dan ilk açıklama
19 Haziran 2010 / 13:56 Güncelleme: 19 Haziran 2010 / 15:01

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'deki terörist saldırıyla ilgili, ''Bu tür hain saldırılar, mücadeledeki kararlılığımızı asla etkilemeyecektir. Hangi güçler adına taşeronluk yaptığı aziz milletimiz tarafından yakından bilinen terör örgütü yok edilinceye kadar mücadelemiz devam edecektir'' dedi.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, Hakkari'de terör örgütünün saldırısı sonucu 10 askerin şehit olması, 16 askerin de yaralanması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a başsağlığı telgrafı gönderdi.

Başbakan Erdoğan'ın telgrafı şöyle:

''Hakkari'de terör örgütünün saldırısı sonucu 10 askerimizin şehit olması, 16 askerimizin de yaralanmasından büyük üzüntü duydum.

Her devletin olduğu kadar, Türkiye Cumhuriyeti devletinin de birlik ve bütünlüğünü koruma hakkı bulunmaktadır. Devletimiz bu hakkını kullanmada hiçbir tereddüte mahal vermeksizin, terörle mücadeledeki kararlılığını sonuna kadar sürdürecektir. Bu tür hain saldırılar mücadeledeki kararlılığımızı asla etkilemeyecektir.

Hangi güçler adına taşeronluk yaptığı aziz milletimiz tarafından yakından bilinen terör örgütü yok edilinceye karar mücadelemiz devam edecektir.

Devletimiz, kahraman şehit ve gazilerimizin eşsiz fedakarlıkları, milletimizin sağduyusu ile birlik ve beraberliğine, ülkemizin istikrarına kasteden bölücü fitnenin mutlaka üstesinden gelecektir. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Bu fitneyi bertaraf edecek kudret ve iradeye sahibiz. Bu çerçevede her türle bedeli ödemeye de hazırız.

Acımız ne kadar büyük olursa olsun; soğukkanlılığımızı kaybetmeden, kardeşlik hukukumuza halel getirmeden, aziz milletimiz ve kahraman güvenlik güçlerimizle beraber mutlaka neticeye ulaşacağız.

Milletimizin vatan sevgisinin ölümsüz örnekleri olan kahraman şehitlerimizin eşsiz fedakarlıkları ve aziz hatıraları hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, kederli ailelerine, milletimize ve şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarına başsağlığı dilerim.'' (A.A.)
 

TEMSİLCİLERİNİZE DİKKAT EDİN !
 // MİLLETİN SESİ
Değerli kürt kardeşlerimiz sizin demokratik isteklerinize arka dönüp meclise girmeyen bu atanmış 20 kişiye güvenmeyin bunlar açıkça abd nin israilin emellerine hizmet ediyor onların sağladığı silahla siz ve bizim çocuklarımızı katlettiriyorlar eğer hala bunların değirmenine su çekecekseniz akıbetiniz afgan ırak ve filistindende beter olur bu gemiden kurtulamazsınız. Bu tecrübelerinizi seçimlerde kullanın mevcut iktidarı destekleyin sonuç alınsın.....
19 Haziran 2010 16:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler