YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'dan ABD'li komutanın ziyaretine ilişkin açıklama
ABD Genelkurmay Başkanı Dunford ile yaptığı görüşme sonrası Başbakan yaptığı açıklamada, "Gülen'in iadesi konusunda beklentimizi yineliyoruz" dedi.
Başbakan'dan ABD'li komutanın ziyaretine ilişkin açıklama
01 Ağustos 2016 / 21:29 Güncelleme: 01 Ağustos 2016 / 21:57

Başbakan Yıldırım'ın, ABD Genelkurmay Başkanı Dunford ile görüşmesinde, darbe girişimine iştirak eden unsurlara karşı yürütülen soruşturma sürecinde demokratik hukuk devleti ilkelerine bağlı kalındığını belirterek, ABD'de bulunan terörist örgüt lideri Fetullah Gülen ve FETÖ mensuplarının en kısa sürede Türkiye'ye iadesi konusundaki beklentilerini yinelediği bildirildi.

ABD Genelkurmay Başkanı Dunford'un, Başbakan Yıldırım'la görüşmesinde 15 Temmuz’daki menfur terörist darbe girişimini en güçlü şekilde kınadığını, bu ziyareti, ülkesinin Türk hükümeti ve milletiyle dayanışmasını göstermek amacıyla gerçekleştirdiğini, ABD’nin Türkiye’deki demokratik sisteme desteğinin tam olduğunu ve ABD makamlarının, Türk makamlarıyla işbirliğinin askeri alanda olduğu gibi diğer tüm alanlarda da devam edeceğini ifade ettiği bildirildi.

 // Eli boş göndermeyin
ABD li komutan ülkesine dönerken kaliteli 2 kilo "kına" hediye edelim.....
02 Ağustos 2016 08:15
Demek ki neymiş...?
 // Rasim DUMAN
Bükemediğin bileği, öpeceksin. ABD GenKur.Bşk.'nın apar topar TÜRKİYE'ye gelmesinin sebebini idârecilerimiz tabii ki biliyorlar, ama efkâr-ı umumiyeye açıklamıyorlar. Fakat biz "fehm" ve "ferâset" ile, gayet güzel tahmin edebiliyoruz. Hatırları kalmasın, Devletimizin âli menfaatleri "çok konuşmamayı" gerektiriyor ise, biz de öyle yapalım. Şu kadarını söyleyelim ki, Devletimiz hakikaten çok güçlü ve idarecilerimiz de bü "güc"ü gayet iyi ve yerinde kullanıyorlar....
02 Ağustos 2016 Salı 00:35
 // vatan sever
Bu millet ikiyuzluyude durustude taniyacsk kadar akilli bir milet bunu bati iyi bilsin...
01 Ağustos 2016 21:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler