YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'a jet cevap
TÜSİAD, Başbakan Tayyip Erdoğan'a cevap verdi.
Başbakan'a jet cevap
28 Şubat 2012 / 17:30 Güncelleme: 28 Şubat 2012 / 17:32

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), eğitim gibi ''can alıcı'' bir konuda TBMM'ye sevk edilmiş bir kanun teklifine, bir sivil toplum örgütü olarak görüş bildirmenin demokratik anlayışın gereği olduğunu, bu görüş bildiriminin, katılımcı demokrasi bağlamında, bir ''saldırı'' olarak değerlendirilmemesi gerektiğini bildirdi.

TÜSİAD Yönetim Kurulu'nca yapılan yazılı açıklamada, ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Grup Toplantısında TÜSİAD'a yönelik eleştirilerine'' değinilerek, şöyle denildi:

''Eğitim gibi can alıcı bir konuda TBMM'ye sevk edilmiş bir kanun teklifine, bir sivil toplum örgütü olarak görüş bildirmek demokratik anlayışın gereğidir. Bu görüş bildirimi, katılımcı demokrasi bağlamında, bir 'saldırı' olarak değerlendirilmemelidir.

İş dünyası temsil örgütü olarak, eğitimin niteliğinin ve niceliğinin geliştirilmesine büyük önem veren bir kuruluşuz. Yetişkin nüfusunun ortalama eğitim düzeyi 'ortaokul terk' olan bir ülkede, sadece kurumlar değil, her bir ferdin en önemli meselesinin 'eğitim' olması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenledir ki geçmişte eğitimin çeşitli veçheleriyle ilgili çalışmalarımızın üstüne, 2012 çalışma programımızda eğitimin niteliği konusunu birinci gündem maddesi olarak kamuoyuna duyurduk.'' AA

Tüsiad saçmalamasın
 // Temur
Bunlar her zamanki gibi ön yargı ve niyet okuyuculuğu ile iş yapıyor. Milletin bu laflara karnı tok. Siz kendi işinize bakın. Burada kaliteli ve aynı zamanda meslek sahibi insan yetiştirilmek istenirken mevcut sistemde sadece hiçbir mesleği olmayan boş insanlar üretilmekte. Kalkmış bu bozuk sistemi savunuyorlar ve iyi niyetli olduklarını pişkince ifade ediyorlar. Yeterince saçmaladılar. Kız çocuklarının da okutulduğu ülkede hala, maval okuyorlar. Size kim inanacak?...
28 Şubat 2012 20:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler