YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'a Dersim yanıtı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın Dersim'le ilgili eleştirilerine cevap verdi.
Başbakan'a Dersim yanıtı
23 Kasım 2011 / 23:27 Güncelleme: 23 Kasım 2011 / 23:31

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Bir başbakanın görevi toplumda sevgiyi egemen kılmaktır. Toplumun kaynaşmasına katkı vermektir. Sayın Başbakan topluma kin ve nefret tohumları ekti'' dedi.

Kılıçdaroğlu, beraberinde Ankara milletvekilleri ile Mardin'nin Nusaybin ilçesinde terör saldırısında şehit olan Jandarma Kıdemli Başçavuş Oktay Aydoğan'ın Keçiören'deki babaevine taziye ziyaretinde bulunarak, başsağlığı diledi.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Dersim konusunda sert ifadeler kullandığı ve özür dilediğinin hatırlatılarak değerlendirmesinin sorulması üzerine şunları söyledi:

''Bir başbakanın görevi toplumda sevgiyi egemen kılmaktır. Toplumun kaynaşmasına katkı vermektir. Sayın Başbakan topluma kin ve nefret tohumları ekti. Çok ağır ifadeler. Ben kendisini dinlerken 'acaba Türkiye Cumhuriyetine düşman bir kişiyi mi dinliyorum ' diye kaygıya kapıldım. Nasıl olur da bir ülkenin başbakanı kendi yurttaşları arasında ayrım yapar. Kin ve nefret tohumları eker. Ben merak ediyorum. Bundan sonraki adımı ne olacak acaba. Sayın Başbakanının kesinlikle ama kesinlikle bilgilendirilmesi lazım, kesinlikle ama kesinlikle bir psikoloğa görünmesi lazım.'' AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler