YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'a cevap verdi
Başbakan Erdoğan, terör saldırıları sonrası muhalefetin yaptığı açıklamalara tepki göstermişti. Kılıçdaroğlu bu eleştirilere cevap verdi...
Başbakan'a cevap verdi
21 Ekim 2011 / 14:27 Güncelleme: 21 Ekim 2011 / 14:14

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin terör sorununa çözüm üretemediğini ileri sürerek, ''Sorunları çözmek için iktidar olacaksın, sonra da kalkacaksın sanki yeni iktidar olmuş gibi başlayacaksın muhalefeti suçlamaya'' dedi.

CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Kılıçdaroğlu, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, terör olaylarının son günlerde arttığına dikkati çekerek, iktidarın 9 yıldır çoğunluğu elinde bulundurmasına rağmen bu soruna çözüm üretemediğini, tutarlı politikalar izlenmesi gerekirken ''büyük zikzaklar çizdiğini'' söyledi.

En son hükümet programında terör konusunun yer almadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin en temel sorununun hükümet programında yer almamasının anlaşılamaz olduğunu, bunun halkıyla yabancılaşma anlamına geldiğini savundu.

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamada, muhalefete yönelik eleştirilerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, ''Başbakanın ilk yaptığı işlerden birisi muhalefeti suçlamak oldu. Daha biz konuşmamışız, bir şey söylememişiz. Hepimiz üzüntü içindeyiz, beyefendinin yaptığı muhalefeti suçlamak'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Niye iktidar oldular? sorunları çözmek için. Sorunları çözmek için iktidar olacaksın, halktan oy isteyeceksin. Sonra da kalkacaksın sanki yeni iktidar olmuş gibi başlayacaksın muhalefeti suçlamaya. Sonra dönüp diyeceksin ki 'muhalefet kolaycılık yapıyor'. Kolaycılığı sen yapıyorsun sayın başbakan. Her türlü görüşmeyi yaptın. Niçin yaptın o görüşmeleri? Seçimler sırasında terör olayları olmasın diye. PKK üç kez ateşkes ilan etti. Senin görüşmelerin sonunda o ateşkes ilan edildi. Senin özel temsilcin Oslo'da 'Biz yüzde 95 görüş birliği sağladık' dedi. Nedir bu yüzde 95?  Bizim bilmeye hakkımız yok mu? O görüşmelerde diyor ki 'beğenmediğiniz valiler var mı? Onu görevden alalım'. Sen bu noktadasın sayın başbakan. Muhalefeti suçlayacağına o metinleri bir oku bakalım.''

Başbakan Erdoğan'ın, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısının ardından düzenlediği basın toplantısında ''bir davaya ilişkin belgenin sahte olup olmadığını'' anlattığını ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Bu kadar düzeysiz, bu kadar sığ bir politika olabilir mi? Ülke kan gölüne dönmüş onun derdi başka bir şey'' dedi. (AA)

ÇÖZÜMMMÜŞ
 // ÜNYELİ YELEKİN
sayın kılıçtaroğlu herzaman üretilen çözümlere köstek olmadınızmı. seçimlerde oy almak için bdp ile omuz omuza olduğunuzu cümle alem biliyo. hala kalkmış hükümetin zikzaklar cizdiğini ima edebiliyorsunuz. utanın bu milletten .terör + sizlersiniz.siz olduğunuz sürece bu memlekette üzücü olaylar bitmez.60dan beri tek yaptığınız memleketi karanlıklara gömmek.bunun için elinizden geleni yaptığınızı artık halk yani bizler biliyoruz. cekilin memleketin önünd...
21 Ekim 2011 16:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler