YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım'dan Suriye'ye operasyon sinyali
Başbakan Binali Yıldırım, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesinde yol temel atma töreninde gündeme ilişkin olarak önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan gerekirse sınırların ötesinde teröristler ile mücadele edileceğini belirtti.
Başbakan Yıldırım'dan Suriye'ye operasyon sinyali
18 Ağustos 2017 / 15:31 Güncelleme: 18 Ağustos 2017 / 16:36

Başbakan Binali Yıldırım, Kahramankazan ilçesinde Ankara-Kahramankazan yolu temel atma töreninde konuşuyor.

Yarın Konya'dayız. Konya'da da Yüksek Hızlı Tren Garı ve Kayacık Lojistik Merkezi'nin temelini atmış olacağız. Laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyacağız. Adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz. 2017 büyümenin, kalkınmanın hız kesmeden devam edeceği bir yıl olacak dedik. Şu anda dünyanın 17., Avrupa'nın 6. ekonomisiyiz. Türkiye bu yılın ilk 4 ayında yüzde 5 büyüdü, ikinci 4 ayda daha fazla büyüyecek. İşsizlik inşallah daha da geri gidecek. Tek haneli rakamlara indireceğiz. Turizm gelişiyor. 

CHP Genel Başkanı ne diyor? Türkiye güvenli değil, mal, can güvenliği yok. Türkiye'ye gitmeyin diyor. Türkiye'nin dostu olmayanlar da aynı şeyi söylüyor. Sana yakışan ülkeni yabancılara kötülemek değil, ülkenle gurur duymak. Yollarda FETÖ'cülerle kol kola yürümek sana yakışmaz. 

Siz meydanları topa, tüfeğe, tanka, tüfeğe bırakmadınız, bu ülkeyi ucuz siyasete de bırakmazsınız buna inanıyoruz. 

Pensilvanya'daki FETÖ'nün emri ile ülkeyi işgal etmeye kalktılar. Kahramankazan ne yaptı, o Mürted Üssü'nü onların başına geçirdiniz. Çiftçimiz o uçaklar kalkmasın diye ekinlerini ateşe verdiler. Sizin bu kahramanlığınız asla unutulmaz. Onun için Kazan ismini Kahramankazan olarak değiştirdik. 

Şimdi bu alçaklar mahkemelerde hesap veriyor. Son olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin etrafındaki sivil insanları bombalayan hainlerden biri de Antalya'da yakalandı. Nereye giderseniz gidin, boşuna uğraşmayın, Türk adaletinden kaçamazsınız. Önünde sonunda hesabı en ağır şekilde vereceksiniz.  FETÖ'cüler mahkemeye çıkıp en ağır cezayı alacaklar. Bundan şüpheniz olmasın. 

"GEREKİRSE SINIRLARIMIZIN DIŞINDA ETKİSİZ HALE GETİRİRİZ"

Katil her terör örgütünün yaptığı gibi bunlar da çaresiz kalıca sivilleri hedef almaya başladılar. Eren Bülbül'ü şehit ettiler. Bunlar çocuk katili. Bu terör unsurlarını bırakın ülkemizde, sınırlarımızın yakınlarında bile var olma şansı vermeyeceğiz. Sınırı güneye geçince PKK'nın adı birdenbire değişiyor, YPG oluyor. Terörün her türlüsü kötüdür. Gereken cevap da verilecektir. Gerekirse Fırat Kalkanı'nda olduğu gibi sınırlarımızın dışında etkisiz hale getirmekten asla çekinmeyeceğiz. 

Bazı Avrupa ülkeleri ne yazık ki, PKK ve FETÖ mensuplarına yaklaşımları konusunda Türkiye'nin hiç de hoşuna gitmeyecek bir tutum içindeler. Sayın Merkel, hiç şık olmayan açıklamalar yapıyor. Gümrük Birliği konusunda Türkiye'nin önünü açmayın diyor. Almanya adeta AB'ye talimat veriyor. 28 ülke var AB'de. Hani Avrupa değerleri. Hani Avrupa'daki hoşgörü. Bir ülkenin talimatı ile AB iş yapacaksa zaten o birlikten hayır gelmez. 

 // Mi
Gerekirse yapılır. Ama gerek yok. Boşver. Hallerederiz bi şekilde......
18 Ağustos 2017 18:27
allahım aklıma mukayyet ol.
 // hursit dilaver
pek sınır dışına gerek yok. sonra NE İŞİMİZ VAR SURİYEDE diyen türk partilerinden birisi çıkarsa mahcup oluruz.zaten bu DIŞARIYA ÇIKMAMAK İÇİN TÜRK PARTİLERİNDEN BİRİ ALMANDI, İNGİLİZ Dİ, AMERİKANDI SEFİRLERİNİ TURALIYOR, BAKANLARINA HOŞAMEDİ EDİYOR. YÜZÜNDEN GÜLÜCÜK EKSİK OLMUYOR.siz de gerekirse sınırdışı diyorsunuz. ne gerek var.saldırırsa size, savaşı sınır içinde, çırnakta,cizrede,diyarbakır,osmaniye hatay,adana da karşılar ve savaşırız.ZATEN EDİRNEYE TAYYİP GİRECEĞİNE,BULGAR GİRSİN DİYE ABD,TAA ROMANYALARDAN ASKER VE MÜHİMMAT YIGIYOR. yunan S300leri adalardan bir yar gelir bizlere diyor.BİZ İSE GEREKİRSE DİYORUZ.ben çook huzurluyum. gerekirse tabi..siz de öyle olun.rahat uyuyun....
18 Ağustos 2017 Cuma 15:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler