YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım'dan 'Mister Gülen' tepkisi
Hindistanlı bir gazetecinin Gülen'le ilgili soru sorarken "Mister Gülen" ifadesini kullanmasına tepki gösteren Yıldırım, "O Mister falan değil. Terörist başı Mister olur mu?" dedi.
Başbakan Yıldırım'dan 'Mister Gülen' tepkisi
02 Eylül 2016 / 21:23 Güncelleme: 02 Eylül 2016 / 21:25

Financial Times'ın Hindistanlı muhabiri tarafından sorulan, "Türk devleti, siz, Sayın Erdoğan darbe girişiminde suçu Sayın Fethullah Gülen ve takipçilerine attınız ancak, siz hükümetinizin ilk 10 yılı boyunca Gülen örgütü ile çok yakın ilişkiler içindeydiniz AK Parti olarak. Benim gibi kişiler veya yabancı yatırımcılar Gülen hareketinin Türkiye'de bu kadar hızlı olması konusunda AK Parti'yi ne kadar suçlamalı? Darbe girişiminde bulunacak kadar güçlenmesinde AK Parti ne kadar sorumlu tutulmalı?" sorusuna şu cevabı verdi:

"Bir kere 'Mister Gülen' dedin, o Mister falan değil, onu geç. Terörist başı Mister olur mu ya, nerede görülmüş? Adam şeytana pabucunu ters giydiren adam, ne Misteri? Milletin canına okudu, bu kadar şehidin kemikleri sızlıyor, bu kadar gazimiz var. Alçak! Soruya gelince, tabii eleştirebilirsiniz. Suç işlemeyene kadar herkes masum. Suç işleyince kanunlar devreye giriyor. Seninle beraber gidiyoruz mesela, arkadaş olduk, üç,beş, on sene...

Sonra günün birinde diyorsun ki, 'Arkadaş buraya kadar, senin kollarını bağlıyorum, ihtilal yapıyorum.' Genelkurmay Başkanı'nın yanında on senedir duruyor adam. Bir tek yatakları ayrı, günleri hep beraber geçiyor. Özel kalemi, yaveri, en yakın adamı ve darbede onu etkisiz hale getiren bu. Peki o zaman Genelkurmay Başkanı'nı mı suçlayacağız. Kapalı bir örgütten bahsediyoruz, kapalı kutu, şeffaf değil, kayıtları yok, ilkeleri yok, prensipleri yok, senin benim gibi gözüküyor ama başka bir gündemleri var, başka bir hesapları var. Yaptılar, yaptılar, yaptılar, sonunda da tökezlediler, hataları meydana çıktı, bu kadar basit."

FETÖ'nün sadece Türkiye'nin sorunu olmadığına, bunun küresel bir örgüt olduğuna işaret eden Yıldırım, "Bütün ülkeler için bu tehdittir. Biz bütün ülkeleri uyarıyoruz, buna karşı tedbirli olun, bizim canımız yandı sizin de canınız yanmasın" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler