YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım'dan Alman dergisine çok sert tepki
Başbakan Yıldırım'dan Alman dergisine çok sert tepki
26 Ağustos 2016 12:35
Başbakan Binali Yıldırım, yaptığı basın açıklamasında Der Spiegel'e çok sert tepki gösterdi. Yıldırım, Bu dergi yalan söylemeyi kendine iş edinmiş. Bu dergi bir şey bilmiyorsa ABD Başkan Yardımcısının açıklamasını dinlesin" dedi.

Bulgaristan Başbakanı Borisov'la ortak basın toplantısı yapan Başbakan Binali Yıldırım, Alman gazetesi Der Spiegel'in Fırat Kalkanı Operasyonu hakkında yaptığı habere tepki gösterdi.

Başbakan Yıldırım, Der Spiegel'in Türkiye'nin Cerablus'u DAEŞ'ten temizlemek için başlattığı Fırat Kalkanı operasyonunu 'işgal'e benzeterek "Kürtler hedef alınıyor" ifadelerine şu yanıtı verdi:

OPERASYONDA KÜRTLERİN HEDEF ALINDIĞI KUYRUKLU YALAN

"Der Spiegel başka bir gezegende yaşıyor sanırım. Operasyonda Kürtlerin hedef alındığı kuyruklu yalan. Hiçbir şey yapmayı bilmiyorsa, ABD Başkan Yardımcısının açıklamasını, AB makamlarının açıklamasını dinlesin, ona göre haber yapsınlar. Türkiye bir yandan IŞİD'le mücadele etmekte zayıf kalıyor diye iddialarda bulunacaksınız. Aslı astarı yoktur.

BAŞTAN BERİ BİZ SURİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜ SAVUNUYORUZ

ÖSO, DEAŞ unsurlarını temizlemekle, diğer terör örgütleri geldikleri yere göndermekle meşguldür. Bizim askerimiz de lojistik destek vermekle meşguldür. Türkiye kendi sınırlarını korumaktadır. Onun dışındaki bütün haberler, yorumlar zırvadır. Baştan beri biz Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunuyoruz.

DAEŞ BÖLGEDEN ÇIKANA KADAR OPERASYONLARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

Bu terör örgütlerinin amacı hem Suriye'de, hem Türkiye'de bölücülük yapmak. Biz sınırlarımızın güvenliğini, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini yüzde 100 sağlayıncaya kadar devam edeceğiz. DEAŞ ve diğer örgütleri bölgeden çıkarana kadar operasyonlarımıza devam edeceğiz."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler