YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım: Siz meydanlara sahip çıkın gerisini bize bırakın
Başbakan Binali Yıldırım, meydanlarda nöbet tutan vatandaşlara barkovizyondan seslendi. Yıldırım "siz meydanlara sahip olun, gerisini bize bırakın" dedi
Başbakan Yıldırım: Siz meydanlara sahip çıkın gerisini bize bırakın
02 Ağustos 2016 / 00:30 Güncelleme: 02 Ağustos 2016 / 00:39

Başbakan Binali Yıldırım, demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara seslendi.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

MİLLETİMİZ FETÖ'YE DERSİNİ VERDİ

"81 vilayetimizin demokrasi nöbeti tutan meydanlarını selamlıyorum. 15 Temmuz karanlık gecesinde demokrasi meşalesini sönmemek üzere 81 ilimizin meydanlarında yaktınız.

Milletimiz tüm renkleriyle, farklılıklarıyla milli iradeye, hukuk devletine hep birlikte sahip çıktı. "Milletimiz devletini, bayrağını dış güçlerin maşalarına asla teslim etmedi. Milletimiz FETÖ'ye dersini verdi. Biz milletin gücünden Hakk'ın gücünden başka güç tanımayız.

Emin olun ki son nefesimize kadar biz de hükümet olarak emrinizdeyiz. Siz meydanlara sahip olun, gerisini bize bırakın.

TÜRKİYE'NİN EKONOMİSİNDE EN UFAK BİR SARSINTI OLMAMIŞTIR 

Avrupa duysun, dünya duysun, Türkiye'nin bütün düşmanları duysun, Türkiye bugün 15 Temmuz öncesine göre daha güçlüdür. Meclisimiz daha da güçlenmiştir, siyaset kurumları bugün daha da itibarlı hale gelmiştir. Demokrasimiz bugün daha da güçlenmiştir, hukuk devleti daha da güçlenmiştir. Türkiye dimdik ayaktadır

Türkiye ekonomisi 15 Temmuz darbe girişiminde en güzel sınavını vermiştir. Ekonomimiz sapasağlam ayaktadır, en ufak bir sarsıntı, esneme olmamıştır.

Bütün siyasi hesapları bir tarafa bıraktık; farklılıklarımızı aynı potada erittik ve bu güzel birliği, dirliği inşallah devam ettireceğiz.

Ülkemizin düşmanlarına vereceğimiz en güzel cevap birlik, beraberlik ve kardeşliğimizdir. Ordumuz bizim gözbebeğimiz; Mehmetçik bizim canımızdır. Kışlalar peygamber ocağıdır. Ordu ve Emniyet'te yaptığımız reformlarla Türkiye'nin emniyeti daha güçlü hale gelecek."

 // Şule Bayraktar
Canımızı verme pahasına bu Vatanı koruyacağız İnşallah ve Dualarla korumaya devam ediyoruz Allah düşmanlarımıza fırsat vermesin planlarına tuzaklarına kendileri düşer İnşallah Allah tüm insanlığa hidayet versin yalnız Devlet büyüklerimize şunu söylemek istiyorum bu ülkede içinde hain çıkan meslek grupları çok yüksek maaşlar ikramiyeler alırken örneğin askerler yüksek maaş ve emekli ikramiyeleriyle rahat ev alırken darbeyi engelliyen polisler emekli ikramiyeleriyle yaşayabilecekleri...
02 Ağustos 2016 04:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler