YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım: Saldırıda 5 ton patlayıcı kullanıldı
Başbakan Yıldırım, Şemdinli'deki hain saldırıya dair, "5 ton bir patlayıcıyla yol kontrol noktasına intihar dalışı yapan bir kamyonet, canlı bomba, kendisini ve bombayı patlatmak suretiyle bu olay meydana gelmiştir" açıklamasını yaptı.
Başbakan Yıldırım: Saldırıda 5 ton patlayıcı kullanıldı
09 Ekim 2016 / 14:34 Güncelleme: 09 Ekim 2016 / 15:06

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda açıklama yaptı.

İşte Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

Bugün Şemdinli'de, Hakkari'de maalesef alçak terör örgütünün, canlı bombayla saldırısı neticesinde şehitlerimiz var, sivil halktan hayatını kaybeden vatandaşlarımız var. Şu an itibarıyla 10 askerimiz var şehit, 8 sivil vatandaşımız var, yaralılarımız var.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. 5 ton bir patlayıcıyla yol kontrol noktasına intihar dalışı yapan bir kamyonet, canlı bomba, kendisini ve bombayı patlatmak suretiyle bu olay meydana gelmiştir.

TERÖR MİHRAKLARINDAN MİLLETİ KURTARACAĞIZ

Türkiye'nin terörle, bölücü terörle, DAEŞ'le ve her türlü terör örgütüyle mücadelesi kararlılıkla sürecek. Terör mihraklarından memleketi, milleti kurtarmak için elimizden gelen bütün çalışmaları sürdüreceğiz.

CAN HAVLİYLE BUNA BENZER İNTİHAR GAYRETİNE GİRDİLER

Kırsalda ortaya konulan üstün başarı terör örgütünün gücünü ve imkan kabiliyetini kısıtlamıştır. Can havliyle bu ve buna benzer intihar gayreti içine girmiştir. Bunların da üstesinden geleceğiz.

Buna benzer hazırlıklar önlenebilmektedir. Ancak bazen de böyle hadiseler yaşamaktayız.

Milletimizin başı sağolsun.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler