YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım Mısır ile ilişkilerin normalleşebileceğini açıkladı
Başbakan Binali Yıldırım katıldığı bir televizyon programında Mısır ile ilişkilerin düzeltilebileceğini açıkladı.
Başbakan Yıldırım Mısır ile ilişkilerin normalleşebileceğini açıkladı
28 Haziran 2016 / 02:03 Güncelleme: 28 Haziran 2016 / 07:33

Başbakan Binali Yıldırım, TRT Haber'in sorularını yanıtladı. Türkiye'nin İsrail, Rusya ile ilişkilerin düzeltilmesi yanında Mısır'la olan ilişkilerin düzeltilebileceğini açıkladı.

Başbakan Yıldırım'ın konuyla ilgili açıklamaları ise şöyle.

"Mısır meselesi çok nettir. Demokrasiye bir darbe olmuş ve Sayın Mursi yönetimden indirilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuyu dile getirmiş Mursi'nin yönetimden uzaklaştırılmasını kabul etmediğimizi tüm dünyaya duyurmuştur.

Mısır ile aynı bölgedeyiz. İstesek de her şeyi kesemeyiz. Coğrafi bir ağımız ve yakınlığımız var. O yüzden oradaki rejim değişikliğinin şekli, Mursi başta olmak üzere onun ekibine uygulanan haksız cezalar üzerinde duruyoruz. Buna rağmen ticari konusunda bir engel yok. Belki ilerde normalleşmeye de zemin hazırlanmış olur. Bakanlar seviyesinde bile ilişki başlayabilir. Biz buna hazırız. Herhangi bir rezervimiz yok."

DAVUTOGLUNUN İSTİFASI ANLAŞILDI!!!
 // KASTAMONULU
ANLAMAYAN KALDIMI?!...
28 Haziran 2016 Salı 16:39
zalim sisi
 // mehmet TÜRK
İsraili hallettiniz şimdi bir de Mısır kaldı. ya siz kimsiniz kardeşim??bizi niye kandırdınız bunca zamandır???bu ne razalet???Binali müslüman mı?? müslümanları arkadan hançerleyen birisi mi??Davudoğlu meselesi şimdi anlaşılıyor..Allah islam dünyasına yapılan bu ihanetin bedelini çok ağır ödetir inşallah...bunun altından AKP asla kalkamaz..biz şimdi kime ne açıklayacağız??yazıklar olsun yazık......
28 Haziran 2016 Salı 15:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler