YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım, KKTC'ne seslendi
Başbakan Yıldırım, KKTC'ne seslendi
05 Ağustos 2016 22:01
Başbakan Binali Yıldırım video konferansla mitinge katılanlara seslendi

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Bu darbe milletin geleceğine sahip çıkmasıyla birlikte başarısızlığa uğramıştır. Halkın gücü galip gelmiştir. Özellikle Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimizden biz şükranlarımızı iletiyoruz. Aynı duyguları bizlerle paylaştınız, aynı acıları yaşadınız. Olayın ilk anından itibaren gözünüz kulağınız Türkiye'de oldu. Bize ne lazımsa hazırız, mesajını gönderdiniz. Değerli Başbakan kardeşim Hüseyin Bey Türkiye'ye geldi ve bizimle dayanışmasını gösterdi.

İşte kardeşlik böyle olur. Zor günde anlaşılır. Siz de bunu yaptınız ve bir kez daha ana vatanla yavru vatanın et ile tırnak gibi olduğunu bütün dünyaya gösterdiniz. Türk milleti adına teşekkür ediyoruz.

Bu olay nasıl Türkiye'de parti farkı gözetmeksizin 79 milyonu kenetlediyse, bayrağını kapan herkes meydanlarda demokrasi nöbetine başladıysa, Kıbrıs'ta da aynı şey oldu. Bütün renkler, bütün farklı fikirler, bütün siyasi farklılıklar bir tarafa bırakılarak herkes meydanlara koştu. Bayrağımız, dilimiz, dinimiz bir, biz ayrı yerlerde yaşasak da aynı milletiz. Hiç merak etmeyin, Kıbrıs'ın da başına aynı şeyler gelme ihtimali olsa, bilin ki hemen yanı başında, şah damarınızdan daha yakın Türkiye var.

Ben bu duygularla bugün meydanları doldurarak Türk milletiyle dayanışma duygusunu doruğa çıkaran siz Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Darbe girişiminde hayatını kaybeden bütün şehitlerimize rahmet diliyorum.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak Lefkoşa meydanında sizlerle beraberim, sizlerle demokasi nöbetindeyim. Allah'a emanet olun.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler