YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım: İstanbul ve Ankara'da şehitlik yaptırıyoruz
Başbakan Yıldırım: İstanbul ve Ankara'da şehitlik yaptırıyoruz
21 Eylül 2016 13:24
Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi'nde 15 Temmuz Şehitler Köşesi açılışında konuştu. Şehitlerin hatırasının yurdun her köşesinde yaşatılacağını belirten Yıldırım, "İstanbul ve Ankara'da şehitlik yaptırıyoruz" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi'nde 15 Temmuz Şehitler Köşesi açılışında konuştu. Yıldırım, "Şehitlerimizin hatırasını yurdumuzun her köşesinde yaşatacağız. Bunun için İstanbul'da, Ankara'da birer şehitlik çalışması yapıyoruz" şeklinde konuştu.

15 Temmuz'de, Türkiye'de 79 milyon vatan evladının kahramanlık destanı yazdığını belirten Yıldırım, "Dünya tarihinde hiçbir millete nasip olmayan büyük bir kahramanlık destanını bu yiğitler yazdı" dedi.
Başbakan Yıldırım geçtiğimiz gün yapılan açıklamada, şehitliklerde şimdiye kadar var olan asker, polis ve sivil uygulamasını kaldırdıklarını söyleyerek, "Şehit yakınları için birçok düzenleme yaptık. Her şehidimiz için ayrı şehitlik yapılıyordu, onu kaldırdık. Şehitlerin sınıfı olmaz. Şehitliklerde de yan yana huzur içerisinde yatmaya devam edecekler" ifadelerini kullanmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler