YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım: İlk emareler DAEŞ'i gösteriyor
Başbakan Yıldırım: İlk emareler DAEŞ'i gösteriyor
29 Haziran 2016 03:49
Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, 36 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, "İlk emareler DAEŞ terör örgütünü işaret etmektedir​" diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım, Atatürk Havalimanı'nda saat 21.22 sıralarında meydana gelen patlama sonucu yapılan tespitlere göre 36 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Ülkemiz bu alçakça saldırıların üstesinden gelecek güce sahiptir

Gerçekleştirilen saldırının masum insanları hedef almış, alçakça bir terör eylemi olduğunu vurgulayan, Yıldırım, "Terörün kürsel bir tehdit olduğu bu olayda bir kez daha apaçık ortaya çıkmıştır." dedi. Başbakan Yıldırım, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısına ilişkin, "Amacı, hedefi ne olursa olsun, hangi cenahtan gelirse gelsin ülkemiz bu alçakça saldırıların üstesinden gelecek güce ve kararlılığa sahiptir.

Bütün vatandaşlarımızın bu menfur olay karşısında bir ve beraberlik içinde dayanışmayla birbirine kenetlenmesi, terörle mücadeleye verilecek en güzel cevap olacaktır." ifadesini kullandı.

Komşularımızla normalleşme sürecinin başladığı bir anda gerçekleşmesi manidardır

Başbakan Yıldırım, "Teröristler bir ticari taksiyle havalimanına gelmiş ve bilahare eylemlerini gerçekleştirmişlerdir." dedi. Komşularla normalleşme sürecinin başladığı bir anda böylesine alçakça bir terör olayının gerçekleştirilmesinin manidar olduğunu belirten Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ülkemizin bölücü terörle amansız bir mücadele verdiği ve önemli ölçüde başarı sağladığı, milletimizin huzur ve güvenini tesis ettiği bir dönemde, ayrıca komşularımızla normalleşme sürecinin başladığı bir anda, böylesine alçakça bir terör olayının gerçekleştirilmesi manidardır. Bir kez daha anlaşılmıştır ki terör, bütün ülkeleri, bütün milletleri tehdit eden küresel bir olaydır ve terörle mücadele de küresel ölçekte karşılıklı iş birliğiyle sürdürülmelidir."

Postmodern savaş-2
 // Rasim DUMAN
1915'te ÇANAKKALE'de İngilizler bize karşı hardal gazı kullanmışlardı. Bu hususta soru soranlara Churchill şöyle cevap vermişti : "Evet, savaşta insanlara karşı zehirli gaz kullanmak doğru değil ; lâkin Türkler insân sayılmazlar ki..." İngiliz ve Yahudiler'in bu görüşlerinde bugün de en ufak bir değişiklik yoktur. Mâmaafih, o gün "resmen" karşımızda idiler, bugün bu savaşı "vekâleten" icrâ ediyorlar. Ahlâksızlık ve alçaklıkta "level" atladılar !...
29 Haziran 2016 Çarşamba 06:54
Postmodern savaş
 // Rasim DUMAN
Evet, akl-ı selîm sâhibi herkes biliyor ve görüyor ki, aziz memleketimiz ve aziz milletimiz, başını ABD-İNGİLTERE ve İSRAİL'in çektiği "HAÇLI/ŞER CEPHESİ"nin, hiçbir ahlâkî ve insânî kayıt ile mukayyet olmayan, alçakça ve kalleşçe hücumlarına maruz kalmaktadır. Böyle bir savaş konseptinin, târihte başka bir misâli de yoktur. ...
29 Haziran 2016 Çarşamba 06:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler