YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım: Darbecilerin amacı...
Başbakan Yıldırım: Darbecilerin amacı...
22 Temmuz 2016 16:00
TÜRKSAT'ı ziyaret eden Yıldırım, "Bu TÜRKSAT'ı temsil eden antene bomba attılar. Halbuki yayınlar başka yerde yapılıyordu, onu tutturamadılar." dedi.

TÜRKSAT'a bir ziyaret gerçekleştiren Başbakan Yıldırım, incelemelerde bulundu. Yıldırım, "Bu TÜRKSAT'ı temsil eden antene bomba attılar. Halbuki yayınlar başka yerde yapılıyordu, onu tutturamadılar. Havadan tarayarak, bomba atmak suritiyle burayı etkisiz hale getirmeye çalışsalar da başarısız oldular" dedi.

Yıldırım'ın konuşmasından önemli satırlar:

"Amaçları bütün yardımları kesmekti. Uçaklarla, helikopterlerle saldırıda bulundular. Oluşan çukur atılan bombanın çukurudur. Bu Türksat'ı temsil eden antene bomba attılar. Halbuki yayınlar başka yerde yapılıyordu, onu tutturamadılar. Havadan tarayarak, bomba atmak suritiyle burayı etkisiz hale getirmeye çalışsalar da başarısız oldular."

DARBENİN BAŞARISIZLIĞA UĞRAMASININ NEDENİ...

"Bu darbenin önlenmesinde, kısıtlı imkanlarıyla canla başla çalışan çok vatansever, vefakar kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu darbenin önlenmesinde kendi çaplarında çok büyük bir katkı sağlamışlardır. Bu darbenin başarısızlığa uğramasının bir sebebi milletin haber alma kaynaklarının susturulamamasıdır."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler