YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım: Bu çapulculara meydan bırakılmayacağız
Cumhurbaşkanı Binali Yıldırım, "yapılan kalkışma denemesi TSK içindeki küçük bir çete tarafından yapılmıştır. Bunların teröristlerden farkı yoktur" dedi.
Başbakan Yıldırım: Bu çapulculara meydan bırakılmayacağız
16 Temmuz 2016 / 01:39 Güncelleme: 16 Temmuz 2016 / 02:24

Cumhurbaşkanı Binali Yıldırım'ın konuşmasından önemli satırlar:

"Havadaki jetlerle kurumlarımıza mermi, bomba yağdıranlar adeta bu terör örgütünün elemanı gibidir, devamı gibidir. Asla ve asla böyle bir iş, şanlı silahlı kuvvetler bayrağı altında görev yapan hiçbir subayımıza, hiçbir askerimize yakıştırılacak bir iş değildir. Güneydoğu'da amansız bir mücadele verirken, Cumhuriyetimizin, milletimizin minnettar olduğu askerlerimize yapılmış en büyük bir hakarettir. Bugün demokrasiye, ülkeye ve millete sahip çıkma zamanıdır. Milletime çok teşekkür ediyorum, Türkiye ayaktadır, Türkiye sokaktadır. Bu çapulculara meydan bırakılmayacaktır." 

: "Hiç kimse endişe etmesin, görevimizin başındayız. Bizi millet getirdi, götürecek olan tek güç de milletin kendisidir. Birinci Ordu Komutanı herkesin kışlasına dönmesi yönünde talimatını vermiştir. Hatta birkaç tane bu işin elebaşıları da ele geçirilmiştir, gereği yapılmıştır. Aynı şekilde bütün diğer illerimizde de buna benzer olaylar yaşanmaktadır. Bazı yerlerde tanklar çekilmeye başlamıştır. İnşallah bu işin sonunda millet kazanacak, demokrasi kazanacak. Darbe girişimine kalkışanlar en çetin şekilde cezalarını göreceklerdir. Bütün milletim bu gece uyumasın diyorum." 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler