YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım: Bu bir askeri kalkışmadır
Başbakan Binali Yıldırım İstanbul'daki askeri kalkışmayla ilgili açıklama yaptı. Yıldırım; "Doğrusu bir kalkışma ihtimali üzerinde duruyoruz. Belli ki emir komuta zinciri olmadan asker içerisindeki bazı kişilerin kanunsuz bir eylemi söz konusu" dedi.
Başbakan Yıldırım: Bu bir askeri kalkışmadır
15 Temmuz 2016 / 23:28 Güncelleme: 16 Temmuz 2016 / 00:36

Başbakan Binali Yıldırım, NTV yayınına bağlanarak yaşananları değerlendirdi.

Başbakan Yıldırım, “Doğrusu bir kalkışma ihtimali üzerinde duruyoruz. Belli ki emir komuta zinciri olmadan asker içerisindeki bazı kişilerin kanunsuz bir eylemi söz konusu. Vatandaşlar şunu bilsin ki demokrasiye zarar getirecek hiçbir faaliyete izin verilmeyecek.

Türkiye Cumhuriyeti hükümeti, vatandaşın milletin seçtiği, milletin iradesi ile iş başındadır. Bunun işbaşından gitmesi ancak milletin kararı ile olur bu bilinmelidir. Bu kalkışmayı yapanlar, bu çılgınlığı yapanlar, en ağır şekilde bedelini ödeyecektir. Asla bu tip kalkışmalara pabuç bırakmayacağız. Asla bu ve buna benzer çılgınlıklara müsaade etmeyeceğimizi bilsinler” diye konuştu.

Bakan Yıldırım, “Buna bir darbe girişimi diyebilir miyiz” şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi:

“Bunun adına henüz bir darbe demek doğru olmaz. Bir kalkışmanın olduğu doğrudur. Belirli bölgelerde sorumsuzca devletin emaneti silahları alıp vatandaşların üzerine gidip onları yere yatırıp onları etkisiz hale getirmeye çalışan bir takım gruplar var. Bunların kim olduğunu, hangi amaçla hareket ettiğini kısa sürede anlayacağız ve gereğini yapacağız. Asla ve asla yasadışı, demokrasiyi kesintiye uğratacak faaliyetlere müsamaha göstermeyeceğiz.”

Başbakan Yıldırım, bu kalkışmaya karşı güvenlik güçlerinin harekete geçtiğini de vurguladı.

 // Ömer
eğer bu halk düşmanı düşmanı yahudi uşağı nankör ve hainlere acımak tarihi bir aptallık olur.halkına namlu çeviren zavallılara karşı kesinlikle müsamaha gösterilmemeli... Ihanetin bedeli taksim ve kızılay meydanında ödetilmeli...
15 Temmuz 2016 23:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler