YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım : Akıncı üssü ve ihanet kışlaları kapatılacak
Başbakan Yıldırım: ''Tankların çıktığı, helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatacağız. İhanet üssü Akıncı Üssü de kapatılacak' dedi.
Başbakan Yıldırım : Akıncı üssü ve ihanet kışlaları kapatılacak
29 Temmuz 2016 / 14:44 Güncelleme: 29 Temmuz 2016 / 15:55

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz'da 9 şehit veren Kazanlılara seslendi. Yıldırım; " Ankara'da ve İstanbul'da tankların çıkarıldığı, helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatıyoruz. Ne işi var tankların Ankara'nın, İstanbul'un içinde  Düşman Ankara'da, İstanbul'da değil. Düşmanın olduğu yer bellidir" şeklinde konuştu.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından önemli satırlar:

"Sizler tek yürek oldunuz, tek bilek oldunuz, darbecilerin önünde dimdik durdunuz. Şimdi buradan, Kazan Meydanı'ndan bütün herkese ilan ediyorum. Hainlerin yuvalandığı o hain Akıncı Üssü kapatılacaktır ve orası şehitlerimizin anısının yaşatılacağı bir yer haline getirilecek." 

O TERÖRİST BAŞINI TÜRKİYE'YE GETİRECEĞİZ

 "Şunu bilmenizi istiyorum, bu aziz vatanı, bu aziz milleti bölmeye, parçalamaya hiç ama hiç kimsenin gücü yetmeyecek. Bu darbenin sorumlusu Amerika'daki o terörist başını illa da getireceğiz, Türkiye'ye getireceğiz." 

BU, İKİNCİ KURTULUŞ MÜCADELESİDİR

"15 Temmuz Türkiye'nin ikinci büyük kurtuluş mücadelesinin adıdır. 15 Temmuz'u her yıl 'Demokrasi Şehitleri Günü' olarak anacağız. O gün sokağa çıktınız, 15 gün oldu sokaktasınız, meydanlardasınız. Türkiye'ye sahip çıkıyorsunuz, Kazan'a sahip çıkıyorsunuz." 

O KIŞLALAR KAPATILACAK

 "Ankara'da ve İstanbul'da tankların çıkarıldığı, helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatıyoruz. Milletin üzerine tank yürütenler, bundan sonra artık tankları bulamayacaklar. Orada Ankara'nın insanlarının vakit geçirdiği güzel mekanlar olacak. Ne işi var tankların Ankara'nın, İstanbul'un içinde  Düşman Ankara'da, İstanbul'da değil. Düşmanın olduğu yer bellidir."

AKINCI ÜSSÜ KAPATILACAK

"Hain darbe teşebbüsünün merkezi Akıncılar, orayı kapatacağız. Hava üslerinden Akıncı kapatılacak, diğerleriyle ilgili bir şey söylemedim, onu düzeltelim. Ama şehrin içinde tankların, zırhlı araçların bulunduğu yerleri de kapatacağız, onları şehir dışına alacağız."

 

 

 

 

ZATEN MANTIĞA TERS DURUMDU
 // ismail emre
Tankları şehir içinde ne işleri var bu silahlar neye hizmet edecek ki darbeden başka düşman şehire mi ışınlayacak kendisini sadece detstek amaçlı özel bir kuvvet kalır polise yardım için onun harici askeri gücün çıkartılması lazım...
...
29 Temmuz 2016 Cuma 19:23
incirlik kapatılsın
 // Kemal
İncirlik üssü bizim için çalışmıyor derhal coniler de sorgulansın vede nereden geldilerse cehennemin dibine def olup gitsinler....
29 Temmuz 2016 18:19
,,,,
 // hande
darbenin asil merkezi İNCİRLİK USSUDUR İncirlik de kapatilmali!Amerika kendini tam anlamiyla ifsa etmemek icin Akinci ussu kullanildi hainler İncirlikde yuvalaniyor...
29 Temmuz 2016 16:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler