YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım: 50 bin kişilik özel yapıları var
Başbakan Binali Yıldırım FETÖ ile ilgili olarak, "Bunların kendi kurdukları iletişim ağları var, özel. Yani hiç kimsenin kullanmadığı bir iletişim altyapısı kurmuşlar. O iletişim altyapısında 50 binin üzerinde isim var. Bunların üzerine gidiliyor" dedi.
Başbakan Yıldırım: 50 bin kişilik özel yapıları var
13 Ağustos 2016 / 13:24 Güncelleme: 13 Ağustos 2016 / 13:35

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde medya temsilcileri ile bir araya geldi.

Başbakan Yıldırım, darbe girişiminde bilfiil görev almamış, fakat arka planında görev almış veya yıllardan beri bu altyapının hazırlanmasında aktif katkısı olmuş bütün herkesin çok titiz bir çalışmayla belirlenip adalete teslim edilmesi gerektiğini ifade ederek, "Tespit noktasında da zorlukların olduğu malum. Peki ne yapacağız? Biz belirli kriterleri ortaya koyduk. Bu örgütle irtibatı kendi isteğiyle, kendi azmiyle olanlarla, hasbelkader burayla ilişki içinde olmuş olanları birbirinden ayırmamız gerektiğini düşünüyorum." ifadesini kullandı. 

BU BİRLİKTELİĞİ GÖZÜMÜZ GİBİ KORUYACAĞIZ

Yıldırım, "Siyasi partiler, başta Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi olmak üzere burada çok net duruş ortaya koydular, darbeden, tanktan, tüfekten yana değil demokrasiden yana bir dayanışma içine girdiler. Bizi hemen aradılar, desteklerini verdiler hatta bu süreçte, darbe girişiminden sonra devam etti.

'Biz bunu, bu birlikteliği gözümüz gibi koruyacağız' diye milyonlara taahhüdümüz var. Hakikaten bunu korumak zorundayız. Buna ihtiyacımız var. Toplumun kenetlenmesi, bir beraber olması, hem içeride hem dışarıda ülkemiz hakkında iyi düşünmeyenlere çok önemli cevap niteliği taşıyor." dedi.

76 BİN 597 KİŞİ AÇIĞA ALINDI

Başbakan Yıldırım, "Açığa alınan 76 bin 597 kişi. Memuriyetten çıkartılan 4 bin 897 kişi. Bunların 3 binden fazlası asker, bir kısmı hakim, bir kısmı da sivil memur. Hem açığa alınanlar hem de memuriyetten çıkartılanların toplamı 81 bin 494 kişi." diye konuştu.

50 BİNİN ÜZERİNDE İSİM VAR

Yıldırım, "Bunların kendi kurdukları iletişim ağları var, özel. Yani hiç kimsenin kullanmadığı bir iletişim altyapısı kurmuşlar. O iletişim altyapısında 50 binin üzerinde isim var. Bunların üzerine gidiliyor." dedi.

 // Akıl
Gözaltından çıkanlara dikkat etmek gerek!!!!! Yedekte bekleyen şerefsiz köpek fetöcü teröristleriyle ve astlardan oluşan saldırgan tetikçi köpekleriyle kurumlarda hala mobbing sürecini devam ettirirler. Alkışlarla karşılamalar ve ağırlamalarla gösteriş içinde olmak hala beklentilerinin olduğunu göstermez mi? Allah(cc) korusun Darbe başarılı olsaydı şu an canımız olmayacaktı....
13 Ağustos 2016 15:37
 // atak
Bunların yapmayacağı hicbirsey yok,daha öncede defalarca söylemişimdir bunlar pkk dan daha tehlikeli,al birini vur ötekine...
13 Ağustos 2016 15:25
 // Akıl
Kendilerinden olmayanları kendilerinden olanların önünü açmak için ve ileride ayaklarına bağ olmamaları için saçma sapan tuzak suçlarla mahkemeye vererek terörist hakim ve savcılarına paket teslimi veya resen atamalarla branşlarıyla alakasız yerlere tayin ettirilip buradaki fetöcülere paket teslimi için kimler uğraştıysa bunlar fetönün gövdesinin dallarıdır....
13 Ağustos 2016 15:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler