YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan yeğenini korumadı
Başbakan Erdoğan’ın yeğeni esrardan tutuklandı. Erdoğan, "gereğini yapın" dedi, yeğen Erdoğan tutuklanarak cezaevine gönderildi...
Başbakan yeğenini korumadı
12 Şubat 2010 / 08:40 Güncelleme: 12 Şubat 2010 / 08:41

Narkotik polisi, Diyarbakır’dan İstanbul’a getirilen 50 kilogram uyuşturucuyla ilgili 12 kişiyi gözaltına aldı. Yakalanan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklananlar arasında Başbakan’ın yeğeni Mehmet Erdoğan da var.

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın yeğeni Mehmet Erdoğan, İstanbul’da Narkotik Şube ekiplerinin düzenlediği uyuşturucu operasyonunda 50 kilo esrarla yakalandı. Başbakan Erdoğan’ın korumayıp “Gereğini yapın” dediği; yeğeni Mehmet Erdoğan tutuklanarak cezaevine kondu.

Operasyon ihbarla başladı

İstanbul Polisi’ne kısa süre önce Diyarbakır’dan İstanbul’a uyuşturucu sevkiyatın yapılacağı ihbarı ulaştı. Teknik takibe başlayan polis ekipleri, 50 kilo esranın İstanbul’a ulaştığını belirleyince düğmeye bastı. Narkotik Polisi, Pazartesi sabahı çok sayıda adrese eş zamanlı baskın yaptı.

12 kişiden 7’si tutuklandı

Operasyonda Başbakan Erdoğan’ın hayatta olmayan kardeşi Mehmet Erdoğan’ın oğlu Mehmet Erdoğan ile ikisi kadın 11 kişi, 50 kilo esrarla ele geçirildi. Yeğeninin gözaltına alındığı bilgisi iletilince Başbakan Erdoğan’ın “Yasalar ne emrediyorsa, gereken neyse o yapılsın” dediği öğrenildi.

Mehmet Erdoğan ve 11 kişi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki üç günlük sorgunun ardından Çarşamba günü akşam saatlerinde İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi. Sorgularının ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan 12 kişiden, aralarında Erdoğan’ın da olduğu 7’si tutuklanarak cezaevine konuldu.

Torbacılara dağıtılacaktı

Polisin ‘torbacı’ tabir edilen satıcılara dağıtılmak üzere getirilen uyuşturucu operasyonunda yakaladığı 12 şüpheli şunlar: Mehmet Erdoğan, Zerdüşt Çelik, Zeki Yılmaz, Esra İşcan, Serkan Emre, Aysen Tutkun, Serdar Züm, Turan Uluhan, Bayram Kaplan, Selim Selvi ve Barış Kurt.

Vatan

içi yanmıştır.
 // ibrahim çelikoğlu
Doğrusu kimin ne yaptığı bizi ilgilendirmez.Amma:Bize saldırıyor,zarar veriyorlarsa,kendimizi savunmak mecburiyeti vardır.
Hakkımızdır."Keseciler"?Peki kese kimde?Keseciler suçlu olamaz.Kese kimdeyse suçlu olandır."Ananı kadı kaçırmış,kime şikayet etsek?"Hiç olmazsa anayasa,kanunlar çiğnenmesede yasal
olması için kanun çıkarılsa bu kadar üzülmezdik.Birde iftira olduğu açık.PKK pisliği yüklemek.Yazık,günahtır.Yazıklar olsun......
12 Şubat 2010 10:01
!!!
 // mehmet durukan
Ey Türk gençliği nereye gidiyorsun diye soran yok ama taş koyan çok. AB ülkeleri bile aile yapısındaki bozulmayı ve gençliğin sorunlarını düzeltmeye başladı. Biz ise bu değerlerimizdeki güç ile övünürken onların gerisine düştük. İstanbul barosu ve Danıştay bu toplumsal olayların neden önüne geçmiyor. Nedeolsa şimdilerde ülkeyi yargı çevreleri yönetiyor. Yok öyle frene basıp takoz koymak....
12 Şubat 2010 09:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler