YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan yalana ve iftaraya devam etmektedir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Halkla devleti karşı karşıya getirmek isteyen unsurlara fırsat verilmemeli' dedi.
Başbakan yalana ve iftaraya devam etmektedir
01 Haziran 2013 / 17:22 Güncelleme: 01 Haziran 2013 / 18:09

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'yi Ortadoğu'daki bir Arap baharına benzer, şimdiden adını Türk baharı koyarak bir kardeş kavgasına sürükleyebilecek davranışlardan başta siyasi iktidar ve muhalefetin bazı marjinal unsurlarının vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Atatürk Kültür Merkezi'nde Çankırı Günleri Etkinliği'ni ziyaret etti. Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Bahçeli, Başbakan'ın bazı konuşmalarında satır aralarında MHP'yi de olayların içine çekecek suçlamalar ve iftiralarda bulunduğunu gördüklerini belirterek, "MHP'nin hiçbir ferdi bu tür eylemlerin içinde olmamıştır. Bütün arkadaşlarımızdan bu tür eylemlere katılmamaları için hassasiyet göstermeleri istenmiştir ama Sayın Başbakan hala bir takım muhalefeti sayarken eylemlerin içinde MHP'yi de göstermek gibi bir yalan ve iftiraya devam etmektedir. Şimdi soruyorum. Barış görüşmelerinde müzakereci olarak kabul ettiğiniz, İmralı'ya gönderip getirttiğiniz sonra da ondan aldığınız bilgilerle barış sürecini yönlendirdiğiniz insanları şimdi işbirlikçi olarak unutup, hasım olarak görüp yanına MHP'yi ilave etmek bir utanmazlıktır. Siyasi iktidar ve yandaşları bundan vazgeçmelidir. MHP, Türk milletinin huzuru, barışı ve güvenliği açısından hassasiyetlerini sürdürür. Nitekim bugün saat 12.00 civarında İstanbul İl Başkanlığımız tarafından yapılan açıklamada olayların kınandığı ve bu tür eylemlerde MHP'nin bulunmayacağı ifade edilmiştir. İnşallah bundan sonra bu tür olaylardan yararlanarak Türkiye'yi Ortadoğu'daki bir Arap baharına benzer, şimdiden adını Türk baharı koyarak bir kardeş kavgasına sürükleyebilecek davranışlardan başta siyasi iktidar, ikincisi muhalefetin bazı marjinal unsurları vazgeçmelidir" şeklinde konuştu.

Bahçeli, polisin olaylarda orantısız güç kullandığı iddiaları için, "Polis çok şiddetli davranmıştır. Polise verilen talimat yerine getirilmiştir. Polisi burada kimse suçlamasın" dedi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler