YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan: Türk bayrağını yaktılar!
Başbakan Erdoğan, "Medeniyetimiz ve Büyük Türkiye Yolunda Eğitim, Fetih ve Gençlik" temalı Türkiye Buluşması'nda konuşuyor.
Başbakan: Türk bayrağını yaktılar!
29 Mayıs 2014 / 21:23 Güncelleme: 29 Mayıs 2014 / 21:37

Başbakan Erdoğan, "Fethe, İstanbul'un fethine zulüm gibi bakanlar, işte bu zihniyetlerinden dolayı gittiler, Türk bayrağını yaktılar. Bira şişeleriyle TC yazdılar. Bölücü örgüt liderlerinin posterleriyle Gazi Mustafa Kemal'in posterlerini yan yana astılar. Fetih ve fetih ruhunu anlamış bir gençlik bunları yapmaz. Medeniyet tasavvuru olan bir gençlik, bizim gençliğimiz bunları yapmaz" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Türkiye'nin gençliği Hazreti Hamza gibi yürekli bir gençliktir. Türkiye'nin gençliği Hazreti Ömer gibi adaletli bir gençliktir. Bizim gençliğimiz elif gibi dimdik, Hakk'ı hatırlatan, Hakk'ı hatırlayan omurgalı bir gençliktir" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Biz göreve geldik seçilme yaşı 30'du. Bunu 25'e indirdik. Şimdi Batılı ülkelerde seçme, seçilme yaşı 18 de bizde niye olmasın?  Bizde de seçilme yaşının da 18 olması önerisini arkadaşlarımla şu anda tartışıp, inceleyip, adımı atacağız" dedi.

Etiketler: ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler