YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan: Terörle mücadelede geri adım yok
Başbakan: Terörle mücadelede geri adım yok
16 Eylül 2016 22:11
Başbakan Yıldırım, "Terörle mücadelemizde kararlılığımız aynen devam ediyor. En ufak bir geri adım, rehavet yok. Bu memleketin her karış toprağında vatandaşlarımız rahat gidip gelecekler" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Erzurum Valiliği ziyaret ederek, Vali Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ile basına kapalı toplantı gerçekleştirdi.

Ziyaretin ardından Valilik önünde gazetecilere açıklamada bulunan Yıldırım, dün gece Tendürek Dağı ve Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki üs bölgesine saldırı düzenlendiğini hatırlattı.

Saldırıda 8 korucunun ve jandarmada görevli 2 askerin şehit olduğunu ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu: "Yaralı askerlerimiz var. 2 şehidimizi Erzurum'da memleketlerine dualarla uğurladık. Milletvekillerimizle beraber merasime iştirak ettik. Yaralı gazilerimizi hastanede ziyaret etme imkanı da bulduk. Yaralılarımızın durumu iyi. Geçici köy korucularımız da adli tıp raporları tamamlandıktan sonra Ağrı'ya, memleketlerine yolcu edildi."

"TERÖRLE MÜCADELEDE GERİ ADIM YOK"

Terörle mücadeledeki kararlılıklarının devam ettiğini belirten Yıldırım, en ufak bir geri adım atmayacaklarını ve rehavete kapılmayacaklarını dile getirdi.

Yıldırım, "Bu memleketin her karış toprağında vatandaşlarımız rahat gidip gelecekler. Oralarda yaşayabilecekler ve iş güç yapabilecekler. Bütün bu şartlar sağlanıncaya kadar operasyonlar devam edecek. Yarın Ağrı Doğubayazıt'a giderek, oralarda operasyonlarda bulunan birliklerimizi ziyaret edeceğiz. Korucularımızın, şehitlerimizin yakınlarına taziyelerimizi sunacağız." diye konuştu.

Yıldırım, daha sonra Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Ziyaretler basına kapalı gerçekleşti.

 // vadandas
Tayyipten sonra en net konusan basbakanimiza helal olsun omrude yonetimide uzun olsun.isterse basarili olmasin acik ve net konusmasi yeterli....
17 Eylül 2016 01:02
 // Alperen
Turkiyede Boyle Basbakan oldugu surece kimse korkmasin.Cok acik ve net bir sekilde acikca kivirmadan delikanlica her is yapiliyor.Allah Milletimize ve yoneticilerimize yardim etsin.Bu kararliliktan bir geri adim atilirsa nu ulke teroristlere kalir.Lutfen buna izin vermeyin.Ne pahasina olursa olsun bu teror BİTECEK......
17 Eylül 2016 00:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler