YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan seçim çalışmalarını orada yürütecek
Cumhurbaşkanlığı adaylığını Salı günü açıklaması beklenen Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim çalışmalarını yürüteceği bina sır gibi saklanıyor.
Başbakan seçim çalışmalarını orada yürütecek
27 Haziran 2014 / 14:24 Güncelleme: 27 Haziran 2014 / 14:30

Cumhurbaşkanlığı adaylığı istişarelerini büyük ölçüde tamamlayan ve adaylığına kesin gözüyle bakılan Başbakan Erdoğan'ın 1 Temmuz Salı günü ATO kongre merkezinde düzenlenecek bir törenle adaylığını açıklayacak.

Erdoğan için yeri şimdilik sır gibi saklanan bir bina kiralandı. Erdoğan, seçim kampanyasını bu binada yapacak.

Erdoğan'ın seçim üssü için kullanacağı binanın Çankaya Köşkü'nün de bulunduğu Çankaya'da olduğu belirtildi. AK Parti kurmayları, binanın giydirilmesi ve seçime hazır hale getirilmesi için şimdilik yerinin gizli tutulduğunu belirtiyor.

Yasa gereği kamu imkanlarını kullanamayacak olan Erdoğan için uçak ve seçim otobüsü de kiralanacak. Ayrıca bir bankada seçim hesabı açılacak ve Erdoğan'ın kampanyasında kullanacağı bağışlar bu hesapta toplanacak. 

Seçim kampanyası için partide bir komisyon kurulmayacağı, tüm kampanyayı önceki seçim kampanyalarını da yürüten reklamcı Erol Olçak'ın yürüteceği öğrenildi.  Erdoğan için yerel seçimlerde kullanılan 'Dombra' şarkısının yanı sıra yeni bir seçim müziğinin de hazırlandığı öğrenildi.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler