YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan, pilotlarla böyle kucaklaştı
Lübnan'da kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan Türk pilotlar Murat Akpınar ile Murat Ağca, İstanbul'da, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile aileleri tarafından karşılandı.
Başbakan, pilotlarla böyle kucaklaştı
20 Ekim 2013 / 08:36 Güncelleme: 20 Ekim 2013 / 08:54

Türk pilotları Erdoğan karşıladı Lübnan'da kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan Türk pilotlar Akpınar ile Ağca, İstanbul'da Başbakan Erdoğan ile aileleri tarafından karşılandı.  Pilotlar Akpınar ile Ağca'nın bulunduğu özel uçak, saat 23.10'da Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı. Başbakan Erdoğan, pilotların aileleriyle birlikte aprona girerek, uçağın merdivenlerinin önüne geldi.

Bu sırada alkışlar eşliğinde pilotlar Akpınar ve Ağca uçaktan indi. Erdoğan, pilotlara "geçmiş olsun" ve "hoşgeldiniz" derken, pilotlar ailelerine sarılarak hasret giderdi. Uçağa girerek kısa bir süre içeride kalan Başbakan Erdoğan, pilotlar ve aileleri ile uçağın önünde bir süre görüştü.

Karşılamaya, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve THY Genel Müdürü Temel Kotil de katıldı. Karşılamayı çok sayıda basın mensubu takip ederken, uçağın gelişi ve karşılama canlı yayınlarla aktarıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler