YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan: Özel yetkili mahkemeleri kaldıracağız!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İran'a hareketinden önce açıklamalarda bulundu.
Başbakan: Özel yetkili mahkemeleri kaldıracağız!
28 Ocak 2014 / 19:39 Güncelleme: 28 Ocak 2014 / 19:42

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye ile İran arasında Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyini kuruyoruz Bu mekanizma, İran ile ikili ilişkilerimize kuşkusuz yeni bir ivme kazandıracaktır" dedi.

"Sürecin ciddi manada takipçisiyiz"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cenevre-2 Konferansı ile ilgili, "Bu toplantıdan nasıl bir netice çıkar bunu doğrusu kestirmek pek de kolay değil. Çünkü burada özellikle Rusya'nın tavrı, İran'ın tavrı çok çok önem arz ediyor. Bu ziyaretimizde özellikle bunları görüşeceğiz. Fakat biz Suriye'deki gelişmeleri özellikle Yermük'teki gelişmeleri, bütün bunları Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne taşıdık, taşıyoruz. Sürecin de ciddi manada takipçisiyiz. Bütün bu attığımız adımlar hep vetoyla karşılık buldu, bunu da bilmenizi istiyorum" dedi.

Merkez Bankası'na müdahale etme yetkim yok"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kurdaki yükselişin ardından Merkez Bankasının yapacağı müdahaleye ilişkin, "Faizlerin artırılmasına her zaman olduğu gibi bugün de karşıyım ama Merkez Bankasına müdahale yetkim yok. Tasarrufum altında, yetkim altında değil ve sorumluluğu da onlara aittir" dedi.

"Şişli Belediyesine yapılan saldırı da manidardır"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şişli Belediyesine yapılan saldırı da manidardır. Bu bir senaryo mudur yoksa gerçekten bir karşı adım mıdır  Silahın oraya bırakılması anlamlıdır ve taranması anlamlıdır. Bununla ilgili emniyet teşkilatımız yoğun bir şekilde takibini sürdürmektedir" dedi.

"Özel yetkili mahkemeleri kaldıracağız"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Özel Yetkili Mahkemeler, bunu kaldırmayı kesinlikle hedeflemiş durumdayız. TMK'yı aynı şekilde kaldırmayı ama buradaki şeyleri Türk Ceza Kanunu'na aktarılması gereken maddeleri, oraya aktarma gibi bir hedefimiz var" dedi.

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler