YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan: Ne ekmek alması ne alakası var
Başbakan Erdoğan Gaziantep'teki Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen AK Parti mitinginde halka hitap etti.
Başbakan: Ne ekmek alması ne alakası var
14 Mart 2014 / 17:45 Güncelleme: 14 Mart 2014 / 18:25

Başbakan Erdoğan "Kendilerinden olmayan polisi, askeri, bürokratı dinleyecek kadar hainler. Onun için ben polis kardeşlerime sesleniyorum. Silahlı kuvvetlerdeki kardeşlerime sesleniyorum. Kesinlikle bunlara bulaşmayanları tenzih ederek sesleniyorum. Aman dikkat diyorum. Aman dikkat diyorum. Hatta şu anda ittifak yaptıkları malum partiler, onları da dinliyorlar, dinlediler. Bunlar iki yüzlüdür. Güvenilmezdir." dedi.

Berkin Elvan açıklaması

Başbakan Erdoğan: "Geçenlerde İstanbul'da bir cenaze yaşandı. Maalesef terör örgütlerinin içine aldığı, terör örgütlerinin içinde ne yazık ki yüzü poşulu, eline sapan verilmiş, cebinde demir bilyelerle olan bir çocuk orada maalesef bir biber gazına muhatap oluyor. Polis, orada yüzü poşulu, elinde sapanla, demir bilyeleri savuran o kişinin kaç yaşında olduğunu nereden ayıracak  Ama bu Kılıçdaroğlu her zamanki gibi yalanını söylüyor, 'ekmek almaya giden çocuk' diyor. Dürüst ol, dürüst. Ne ekmek alması ne alakası var "

Başbakan Erdoğan, "Çok enteresan, annesi 'Evladımın katili başbakan' diyor. Ben evlada sevgiyi, muhabbeti bilirim ama sizin evladınızın mezarına karanfil ve demir bilyeler atışınızı pek anlamadım. O demir bilyeleri niçin atıyordu mezarına  Neyin mesajını veriyorsun" dedi.

"Pensilvanya'daki zat bir tane Filistinli çocuk için gözyaşı dökmedi"

Başbakan Erdoğan "Pensilvanya'daki zat bir tane Filistinli çocuk için gözyaşı dökmedi. Dökemez. Patronları zaten buna izin vermez. Bir tane Mısırlı, Suriyeli çocuk için gözyaşı dökmedi. Mavi Marmara şehitleri için gözyaşı dökmedi. Şimdi kalkmış oradan buraya, hem de mezhep ayrımcılığını körükleyen, sokakları tahrik eden taziye mesajları gönderiyor. Yazıkları olsun sana. Aynını HP yönetimi yapıyor. Onlara da yazıklar olsun."

"Burak Can'ın elinde sapan yoktu"

Başbakan Erdoğan  sözlerini şöyle sürdürdü: "Burak Can'ın elinde sapan yoktu. Burak Can'ın elinde silah yoktu. Sadece evinin önünde olan bu yavruyu orada şehit ediyorlar ve sokaktan toplanan kovan sayısı 42. Bunlar bu teröristlerle el ele iş tutuyorlar ve o yavrumuzu öldürenler işte Kılıçdaroğlu'nun gayrı resmi illegal cellatlarıdır. Bunu böyle biliniz.

Burak Can'ın babası ortam iyice gerilmesin diye ne yapıyor  İstanbul Kasımpaşa'daki o cenaze namazından sonra alıyor yavrusunu Giresun Alucra'ya götürüyor, memleketlerine. Orada defnediyor. Bu da baba. Ama bu kalkıp da öyle bir beyanda bulunmuyor. 'Ülkem gerilmesin' diyor, 'vatan sağolsun' diyor, 'ben bu acıya katlanacağım' diyor. Buyur, kim gerilimden yana, kim barıştan yana "

Manşetlerden kin fışkırıyor

Başbakan Erdoğan "CHP zaten rant devşirmeye çalışıyor. Holding patronları da öyle hepsi el ele. Malum medya manşetlerinden adeta kan döküyor, kan. Kin fışkırtıyor. Sanmayın ki bunlar bir çocuğun cenazesi için bir araya geldiler. Hayır. Bunlar maşa. Türkiye'yi, ekonomiyi, huzuru, çözüm sürecini yıpratmak isteyenlerin maşası bunlar."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

-Siz 'kaderin üstünde bir kader vardır,  göklerden gelen bir karar vardır' dediniz

-Rantı tercih eden elitler sizin kalkınmanızdan rahatsız oldukları için 28 Şubat'ı yaptılar.

-Biri ben Kürtlerin, biri Türklerin, CHP ben de kumsalların partisiyim diyor. Biz ne diyoruz? 77 milyonun partisiyiz.

-Gezi eylemleri, 17-25 Aralık darbe girişimi yaptılar. Bunların derdi çevre, yolsuzluk değil, sizin iktidarınız.

-Dinlemeler bir casusluktur, ajanlıktır, milli güvenliğe meydan okumaktır. Bu içeriden yapılıyorsa vatana ihanettir.

-Bunlar vatandaşı makbuzsuz olarak vatandaşı dolandırdı, zekatlarını aldılar. Şimdi bunların peşindeyiz.

-Bunların güç kaynaklarını bitireceğiz. Kasetlerin, montajların Türkiye'yi esir almasına izin vermeyeceğiz.

-Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde hesaplarım varmış. Onu çıkar göster, senin Pensilvanya'daki hocana göndereyim.

-Pensilvanya'dan buraya mezhep ayrımcılığını körükleyen mesajlar gönderiyor. Yazıklar olsun sana.

-O Pensilvanya, MHP gitsinler şimdi Burak kardeşimizin hesabını versinler.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler