YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan müjdeyi verdi! O cezalar kaldırılıyor!
Başbakan Binali Yıldırım, "Bu örgütle bölücü PKK örgütü arasında zerre kadar fark yok. İkisinin de düğmesi aynılarının elinde. İkisi de aynı merkezlerden kontrol ediliyor"
Başbakan müjdeyi verdi! O cezalar kaldırılıyor!
04 Ağustos 2016 / 16:40 Güncelleme: 04 Ağustos 2016 / 16:42

Başbakan Binali Yıldırım, Ekonomi İstişare Toplantısında konuştu..

İşte Yıldırm'ın açıklamalarından satır başları:

ÜLKESİNİN YÖNETİMİNE GÜVENEN 79 MİLYON VATAN EVLADI VAR

Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin Türk ekonomisini olumsuz etkileyeceğini iddia eden çevrelere yönelik, "Ne söylerseniz söyleyin hiçbir şey fark etmez. Çünkü ülkesine inanan, ülkesinin yönetimine güvenen, Cumhurbaşkanına güvenen 79 milyon vatan evladı var. Sizin ne söyleyeceğiniz önemli değil. Bizim geleceğimizi, bizim kaderimizi hariçten gazel okuyanlar değil, bu millet belirler." dedi.

BÜTÜN DEVLET BİRİMLERİ TEK TEK TEMİZLENİYOR

Artık devletin bütün birimleri, milli iradeye kurşun atan zihniyetten tek tek temizleniyor. Sizden önemli istirhamım şudur; benzer şekilde iş dünyası olarak, sanayicilerimiz olarak, borsalarımız olarak da kendi insanına bomba atacak kadar alçaklaşmış bu terör mensuplarına yer vermeyin, bunları temizleyin.

FETÖ VE PKK ARASINDA ZERRE KADAR FARK YOK

Himmet adı altında haraç toplayan, soruları çalan, şantaj yapan, tehdit eden, insanları dinleyen, fişleyen bu küresel örgüt bundan sonra bu topraklarda yaşam hakkı bulamayacak. Bu örgütle bölücü PKK örgütü arasında zerre kadar fark yok. İkisinin de düğmesi aynılarının elinde. İkisi de aynı merkezlerden kontrol ediliyor.

MASUM ÇOCUKLARIMIZIN KANINA GİRDİLER

Bu örgüt, bir Amerikan dolarına bu ülkenin çocuklarını canavarlaştırdı. Bu örgüt, bünyesine aldığı çocukları, gençleri ülkesine düşman etti. Bu örgüt, 'dinini diyanetini öğrensin, vatanına milletine hizmet etsin' diye kendisine teslim edilen masum çocuklarımızın kanına girdi.

GELECEĞİMİZİ TEMİNAT ALTINA ALDIK

15 Temmuz gecesi sadece darbenin karşısına çıkmadık. Aynı zamanda geleceğimizi de teminat altına aldık. Bundan böyle toplumsal dayanışmamızı artıracağız, her zamankinden daha çok bir birimizin hukukuna sahip çıkacağız. Güçlü ekonomi demek, güçlü Türkiye demektir.

TERÖR GÜNDEMİNİN, DARBENİN TUTSAĞI OLMAYACAĞIZ

Ne FETÖ ne bölücü PKK, büyük Türkiye hedefinden bizi asla vazgeçiremez. Biz terör gündeminin, darbenin tutsağı olmayacağız. Biz, geleceğin müreffeh ve adil Türkiyesini inşa ediyoruz, etmeye devam edeceğiz.

İKİNCİ KURTULUŞ MÜCADELESİ ZAFERLE SONUÇLANDI

15 Temmuz darbe girişimine karşı millet için, milletten yana tavır koyduğunuz için hak ve adaletten yana olduğunuz için sizleri kutluyorum. Yeni bir dönem başladı. Türk siyasi tarihi için 15 Temmuz dönüm noktasıdır. İkinci kurtuluş mücadelesinin zaferle sonuçlandığı gündür.

O uzun karanlık gecede hainler Cumhurbaşkanlığını, kayıtsız şartsız milletindir dediğimiz Meclis'i, Genelkurmayı birçok kritik yeri bombaladılar. Masum insanları öldürdüler, her yeri yakıp yıktılar. Kardeşliğimize kurşun sıktılar.

Bu caniler 2190 vatandaşımızı yaraladı, 238 vatandaşımızı katlettiler. 15 Temmuz'da hayatını kaybeden şehitlerimize, PKK terör örgütüne karşı şehitlerimize rahmetle, şükranla yadediyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

Onlar sayesinde bayrak inmedi. Batman meydanı, İzmir Konak meydanı aynı duyguyla buluştu. İşçisi, işsizi aynı meydanda demokrasi nöbetinde buluştu.

İSTİKLAL RUHUNUN DİPDİRİ OLDUĞUNU HESAP EDEMEMİŞLER

Bu gözü dönmüş katiller darbe sonrası için her şeyi ince ince hesaplamış ancak bir şeyi unutmuşlar o da millet. Ankara'ya İstanbul'a bomba yağdıranlar Cumhurbaşkanımızı nasıl yakalayacaklarını hesap etmişler, ama İstiklal ruhunun dipdiri olduğunu hesap edememişler.

BİR ÖMER GELİR ALNINDAN VURUR HAİNLERİN

Her şeyi hesap etmişler ama Ömer Hasdemir'i hesap edememişler, şahadet şerbetini içmeye hazır Erol Olçak ve oğlunu hesap edememişler. Bir Ömer gelir alnından vurur hainlerin. Cumhurbaşkanımızın çağrısına kulan veren milyonlar sokaklara indi.

Parti rozetlerimizi çıkardık, yakamıza al yıldızı taktık. İş dünyamız sizler demokrasiye sahip çıktınız. O gece alevisi, sünnisi, Türk'ü Kürt'ü Laz'ı Çerkez'i bir oldu, ayağa kalktı.

Milletçe, devletçe anında cevabımızı verdik. 365 oda ve borsa demokrasi vazgeçilmemiz, milli irade gücümüz sloganıyla açıklamalarda bulundu. Demokrasi nöbetinde de yerinizi aldınız.

BİRİKMİŞ VERGİ CEZALARINI KALDIRIYORUZ

Muhtasar ile sigorta artık birlikte, ayrı beyannamelere gerek yok. Yepyeni bir yatırım teşvik sistemi hayata geçiyor. Bölgesel kalkınmaya ve istihdama katkı sağlayan yatırımlara sınırsız özel destek verilecek.

Vergi prim borçlarını 36 aya kadar taksitlendiriyoruz. Vergi ile ilgili davalar ortadan kaldırılıyor. Artık mahkemelerle işiniz olmayacak. Birikmiş vergi cezalarını ortadan kaldırıyoruz. Matrah artırımı getiriyoruz. Geçmişe sünger çekiyoruz.

 // Serpil
Masum olan askeri öğrenciler mili savunma ya geçirin yazıktır günahtır...
07 Ağustos 2016 13:48
 // Engin Özbek
Biz vatan için her zaman can vermeye razıyz allahın izni ile hiçbir güç bizim karşımızda duramaz allah başımıza olan herkeze uzun ömür versin sonuna kadar recep Tayyip erdoğan diyorz ellerinizi öpüyorum...
05 Ağustos 2016 01:36
 // Ömer
sn. Başbakan; Bir Ömer gelir alnından vurur Hainlerin. Diyorsunuz doğru Biz ölümü gözü alıp meydanlara indik. , akabinde ise erhanlar, gülbenler uğruna arkadan hançerlendi ömerler....
04 Ağustos 2016 17:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler