YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan müjdeli haberler verdi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşuyor.
Başbakan müjdeli haberler verdi
12 Şubat 2013 / 12:06 Güncelleme: 12 Şubat 2013 / 13:20

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlama nedeniyle 3'ü Türk, 11'i Suriyeli toplam 14 kişinin yaşamını yitirdiğini belirterek, ''İlgili birimlerimiz detaylı incelemelerini sürdürüyorlar. Olayın mahiyeti ortaya çıktığında arkadaşlarımız gerekli açıklamayı yapacaktır'' dedi.
 
Hiç tahammülümüz kalmadı
 
Başbakan Erdoğan, Avrupa Birliği ile ilişkilere değinerek, ''Ne 54 yıldır sudan bahanelerle kapıda bekletilmeye ne de teröre gösterilen müsamahaya hiç tahammülümüz kalmamıştır'' dedi.
 
Erdoğan, DHKP-C'ye yönelik operasyon sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'nun tavrını eleştirerek, ''CHP Genel Başkanı'nın sempatisinin kaynağını merak ediyoruz. Neden bu tür terör örgütlerine avukatlık, sözcülük yapıyor?'' dedi.
 
Öğretmenlerin gözü bu toplantıda
 
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, dünkü Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Grup Toplantısı'nda öğretmenlere müjde verebileceğini belirterek, şunları kaydetmişti:
 
''Burada öğretmenlerimiz için, öğretmen adaylarımız için müjdeli bazı hususlarımız var. Sanıyorum ki Sayın Başbakanımız, grup toplantımızda bu konularda ayrıntılı bilgiler vermiş olacak.
 
CHP'ye eleştiri
 
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, DHKP-C'ye yönelik operasyon sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'nun tavrını eleştirerek, ''CHP Genel Başkanı'nın sempatisinin kaynağını merak ediyoruz. Neden bu tür terör örgütlerine avukatlık, sözcülük yapıyor '' dedi.
 
Toplu ulaşım müjdesi
 
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Vazife malullüğü kapsamında şehit olanların çocukları ile anne-babaları, asayiş ve güvenlik hizmetlerinin yerine getirilmesi sırasında gazi olanların, harp malullerinin, vazife malullerin, muharip gazilerin çocukları ve anne babaları da toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanacaklardır''
 
Erdoğan, engellilerin, devlet demiryolları ve deniz yollarının şehir içi ve şehirler arası hatları ile belediyelerin şehir içi toplu taşıma araçlarında ücretsiz seyahat yapabileceklerini belirterek, ''Buraya bir farklılık daha getiriyoruz, ağır engelli kardeşlerimizin yanında bir de refakatçi bu hizmetlerden istifade edecek'' dedi.
 
Başbakan sözlerini şöyle sürdürdü:
 
''65 yaş üstü vatandaşlarımız, devlet demir yollarının şehir içi hatlarında, deniz yollarının şehir içi hatlarında, belediyelerin şehir içi toplu taşıma araçlarında Türkiye genelinde ücretsiz seyahat edecekler. 65 yaş üstü vatandaşlar ayrıca demir ve deniz yolları dış hatlarında ise yüzde 50 indirimle seyahat edecekler''
 
8 bin 115 engelli vatandaşa istihdam
 
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, engelli istihdamını 5 kat artırarak toplam 27 bin 224'e çıkardıklarını vurgulayarak, ''2013 yılında 8 bin 115 engelli kardeşimizi kamuda istihdam edeceğiz'' dedi.
 
Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Öğretmen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarından mezun olan ve 2012'deki engelli sınavına giren adaylar arasından engel durumları ve alanları uygun olanların öğretmen olarak atamalarını gerçekleştireceğiz'' 
 
 
 
 
AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler