YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan, Metin Feyzioğlu'na haddini bildirdi!
Abdülkadir Selvi Metin Feyzioğlu'na tepki gösterdi. Başbakan'ın tavrını 'ikinci one minute' olarak değerlendirdi.
Başbakan, Metin Feyzioğlu'na haddini bildirdi!
10 Mayıs 2014 / 17:11 Güncelleme: 10 Mayıs 2014 / 17:18

Danıştay'ın 146. yıldönümüne Türkiye baraloar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile Başbakan Erdoğan'ın tartışması damga vurdu. Danışatya'da yaşanan kriz gündemin birinci sırasına oturdu.

İnterhaber'e konuşan Abdülkadir Selvi, bunun ikinci bir "one minute" olayı olduğunu söyledi. İşte Selvi'nin açıklamaları..

Başbakan dik durmuştur, tebrik ediyorum

Ankarada AYM'nin ve Danıştayın rejime ayar verilen siyasetçiye had bildirilen siyasetçinin kulağının büküldüğü bir yer olarak kullanılıyor. Artık bunların kaldırılması gerekiyor Van depreminden hemen sonra yeni bir Van yeni bir Erciş kuruldu,hala konteyner kenti boşaltmak istemeyenlerle ilgili verdiği bilgiler yanlış bigliler.

Başbakan haddini bildirdi

Şuna dikkat çekmek istiyorum, Danıştay kürsüsünden Cumhurbaşkanı adaylığını ilan etmeye kalkışan, yine Danıştay kürsüsünden CHP Genel Başkan adaylığını ilan etmeye kalkışan Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na Sayın Başbakan haddini bildirdi.

Nihayet bir lider çıktı ve...

Yüksek yargının kuruluş yıldönümü törenlerine siyasi ikballeri için bir basamak olarak kullanmaya kalkışan ve yüksek yargı kürsülerinden cüppelerinin içerisinde rejime ayar verme, siyasetçilere had bildirmeye kalkışanlara bu ülkede nihayet bir lider çıktı ve siyasetçilere had bildirdi. O nedenle ben Sayın Başbakan'ı bu tavrından dolayı tebrik ediyorum.

Danıştay töreninde yaşananlar final olmuştur

Çünkü, seçilmişler aynı zamanda milli iradeyi temsil ediyorlar. Milli irade bir yüzüne tokat vurulduğunda, diğer yüzünü çevirecek bir unsur değildir. Milli iradenin de hukukunun korunması gerekir, geçmişi, militarist bir aile olan, 27 Mayıs darbesini büyük bir coşkuyla İsmet İnönü'ye müjdeleyen, alkışlayan, 27 Mayıs darbesinin akıl hocaları arasında yer alan, 12 Eylül darbesinin Başbakan adayı olan Turan Feyzioğlu'nun oğlu Metin Feyzioğlu'nun seçilmişlere haddini bildirme girilşimine karşı Sayın Başbakan'ın duruşu demokrasi adına önemli bir tavırdır. Artık Türkiye siyasetçilere yüksek yargının kuruluş yıldönümü törenlerinden buyurgan ve kibirli bir dille ayar verildiği bir yer olmatan çıkmalıdır. Danıştay törenin de yaşananlar da bunun finali olmuştur. Ben bunu milli iradenin hakkının korunması bakımından, Matin Feyzioğlu'na çekilmiş ikinci one minute olarak görüyorum. Metin Feyzioğlu'nun şahsında siyasetçileri terbiye etmeye kalkışan militarist zihniyete demokrasinin hukukunu koruma adını ilkeli bir duruş olarak görüyorum. Dik duruşundan dolayı da Sayın Başbakan'ı tebrik ediyorum.

Devlet erkanının tamamının töreni ter etmesini de yorumlayan Selvi şunları söyledi:

Devlet tavır koydu

Eğer Haşim Kılıç'ın eski müktesabatı olmasaydı bence Anayasa Mahkemesi'nin kuruluş yıldönümü törenlerinde de aynı tavrın gösterilmesi gerekirdi. Burada sadece Sayın Başbakan değil, devlet töreni terk etmiştir. Orada sadece Sayın Başbakan'a değil, onun da ötesinde 1 saatlik konuşmada sadece avukatların sorunlarına iki dakika ayırıp, tamamen güncel siyasetin polemik dilini kullanmak suretiyle Sayın Cumhurbaşkanı'na, Genelkurmay Başkanı'na, Adalet Bakanı'na had bildirmeye kalkışmak ancak devletin orayı terk etmesiyle cevaplandırılabilecek bir tavırdı. Ben bu tavrı, orada Devletin tavır koyması olarak görüyorum.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler