YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
“Başbakan markete sığındı” diye haber yapmışlar ama…
Erdoğan'ın 3 yıl önce Van'da çekilen fotoğrafını Soma'da çekilmiş gibi sosyal medyada paylaşan bazı isimler açık açık kara propaganda faaliyeti yürütüyor...
“Başbakan markete sığındı” diye haber yapmışlar ama…
15 Mayıs 2014 / 05:00 Güncelleme: 15 Mayıs 2014 / 09:11

Türkiye, Soma'da yaşanan maden kazasının acısını yaşarken, bir takım çevreler sosyal medya üzerinden bu acıdan faydalanmaktan ve siyasi malzeme olarak kullanmaktan geri durmuyor.

Özellikle paralel örgütün medya organlarında köşe yazarlığı yapan bazı isimler Başbakan Erdoğan hakkında göz göre göre yalan içeren paylaşımlar yaptılar.

Başbakan Erdoğan'ın 3 yıl önce Van'da bir markette çekilen fotoğrafını sosyal medyada paylaşan söz konusu şahıslar, fotoğrafın üzerine akıllara durgunluk veren yorumlar yazdı.

İşte onlardan bir tanesi:

140520142151419938286_3.jpg

Benzer bir yalanı da, 24 TV'de Açık Görüş programında Murat Çiçek aktardı. Çiçek, Posta Gazetesi'nin internet sitesinde bir video yayınlandığını,  videoda "Başbakan Erdoğan markete sığındı" ifadesinin kullanıldığın, ancak videoyu baştan sona inceleyince böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi.

Çiçek şöyle konuştu:

“Başbakan markete sığındı” diye haber yapmışlar ama…

Posta gazetesi bir video görüntüsü yayınladı. Video görüntüsünde “Başbakan markete sığındı” diye başlık atmışlar. Nedir diye altına baktık, hiçbir şey yok. Şimdi az önce ateşin yandığı bir ortamda insanlar önüne im gelirse eleştiriyorlar. Haberin videosunu izliyorsunuz, o görüntülerde böyle bir şey yok.

 

STAR

00:00
 // MUHAFIZ
Posta gazetesi neden Somadaki madeni işleten özel sektör sahibi SOMA HOLDİNG'in sahibi ve başkanı olan ALP GÜRKAN'a sormuyor:bu olay olmadan önce hangi tedbir ve önlemleri aldınız?Başbakan ve hükümet üyeleri hakkında karalama kampanyaları yaparken,3günden beri enerji bakanı Taner Yıldız olay yerinde iken ALP GÜRKAN nerede?diye yazamıyorsunuz.yoksa AYDIN DOĞAN'ın size verdiği TALİMATIMI yerine getiriyorsunuz???...
16 Mayıs 2014 00:00
14:26
 // n.s
Bu haberlerle bosa kurek cektiklerini bir turlu anlamiyorlar...
15 Mayıs 2014 14:26
edep yahu edep
 // Rahmi ssss
emin olunki akparti karşıtlarının %70 i kıs kıs gülüyordur bu olanlara tayyip erdoğan protesto edildi ya soma ölenler umurlarında bile değildir .edep yahu edep insanlar ölmüş siz birim peşindesiniz .ayıptır günahtır bari bu konuda insan olun adam olun...
15 Mayıs 2014 Perşembe 12:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler