YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Küçük, istifasını sundu
Başbakan Küçük, istifasını sundu
06 Haziran 2013 18:59
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve KKTC Başbakanı İrsen Küçük, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na hükümetin istifasını sundu.

İrsen Küçük, Cumhuriyet Meclisi'nin aldığı güvensizlik önergesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na gelerek, Eroğlu ile basına kapalı olarak yaklaşık 20 dakika süren görüşmenin ardından istifasını sundu.

Küçük, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, hükümetin istifasını, Cumhurbaşkanı Eroğlu’na sunduğunu ve Eroğlu'nun da istifayı kabul ettiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’na, yeni görevlendirme yapılana kadar göreve devam etmesini istediğini belirten Küçük, Meclis'in aldığı karar çerçevesinde anayasal görevini yerine getirdiğini kaydetti. Bundan sonraki sürecin Cumhurbaşkanı Eroğlu'nun elinde olduğuna işaret eden Küçük, "Sayın Cumhurbaşkanı, anayasa çerçevesinde yasalara bağlı kalarak tarafsınzlığını yitirmeden karar vermesini ve ülkenin hükümetsiz kalmaması, halkın güncel işlerini yerine getirmesi içinde bu süreci iyi değerlendirmesi gerekir" diye konuştu.

Küçük, Cumhurbaşkanı Eroğlu'nun bundan sonraki atacağı adımları adım adım izleyeceğini belirterek, bu süreci KKTC halkı ile paylaşacaklarını ifade etti. -Küçük Hükümeti Küçük hükümeti, KKTC'nin 17’nci hükümeti olarak 17 Mayıs 2010’da işbaşına gelmiş ve hükümet yaklaşık 3 yıllık bir icraat döneminin ardından dün güvensizlik önergesiyle düşürülmüştü.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler