YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Köşk'e çıkmayı 1999'da kafaya koymuş!
Başbakan Köşk'e çıkmayı 1999'da kafaya koymuş!
03 Temmuz 2014 07:15
AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan'ın Köşk hedefini Pınarhisar Cezaevi’nde hapis yattığı günlerde koyduğu ortaya çıktı.

AK Parti'nin Köşk adayı Başbakan Erdoğan’ın bu kararını Pınarhisar Cezaevi’nde hapis yattığı günlerde verdiği ortaya çıktı.

Gazeteci-Yazar Bilal Çetin’in 2003 yılında yayınlanan “Türk Siyasetinde Bir Kasımpaşalı: Tayyip Erdoğan” isimli kitabında Erdoğan’ın nihai hedef olarak Çankaya Köşkü’ne çıkarak cumhurbaşkanı olmayı belirlediği anlatılıyor.

Gazeteci-Yazar Bilal Çetin’in 2003 yılında yayınlanan “Türk Siyasetinde Bir Kasımpaşalı:Tayyip Erdoğan” kitabının 28.sayfasında Erdoğan’ın 1999 yılında hapse girdiğinde kendisini ziyarete gelenlere siyasetteki nihai hedefinini açıkladığı görülüyor.

Çetin’in kitabında Erdoğan’ın ziyarete gelenlere “Önüme hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın bu engelleri teker teker aşacağım. Ferhat’ın Şirin’ kavuşması gibi ben de milletime birgün kavuşacağım. Allah’ın izni ve milletin sağduyu ile Türkiye’nin en büyük partisini kuracağım ve bir gün Başbakanlık koltuğuna oturacağım. Başbakanlık koltuğuna oturmadan ölürsem gözüm arkada kalır. Allah nasip ederse bir nihai hedefim Çankaya Köşkü’ne çıkmaktır.” dediği aktarılıyor.

Recep tesadüfü

Bilal Çetin kitabında, Erdoğan için Recep isminin hayatında çok önem arz ettiği belirtiliyor. Hicri takvime göre Recep ayında doğan Erdoğan'ın siyasetten yasaklanmasına neden olan DGM kararının Recep ayında kesinleştiği ve 3 Kasım seçimleri öncesinde Erdoğan'ın milletvekili olup olmayacağına dair kararın yine Recep ayında verildiğine dikkat çekildi.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler