YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Köşk zirvesi için bu isimleri çağırdı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Köşk seçimi için iş dünyasıyla buluşacak.
Başbakan Köşk zirvesi için bu isimleri çağırdı
18 Haziran 2014 / 08:16 Güncelleme: 18 Haziran 2014 / 11:21

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için CHP ve MHP, eski İslam Teşkilatı Başkanı Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu çatı aday olarak açıklarken, Başbakan Tayyip Erdoğan’dan da karşı adım geldi.

Başbakan dün AK Parti Grup Toplantısı çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti Cumhurbaşkanı adayının açıklanmasının ay sonunu bulacağını belirterek, “Bu hafta TOBB’da (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) bir görüşme yapacağız” dedi. Ardından TESK ile de temaslarda bulunacağını açıkladı.

"Gelirse Başkan gelsin, vekalet katılım olmasın"

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ilk işaretini verdiği iş dünyası ile ilgili buluşmanın ise bugün saat 14.00’te TOBB Genel Merkezi’nde yapılacağı öğrenildi.

Katılımcı listesinde TOBB’un yanı sıra Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) başkanlarının adı dikkat çekiyor.

Edinilen bilgiye göre Başbakan Erdoğan tarafından yapılan davette, STA yönetimlerine ‘sadece başkanlar davetli, vekil düzeyinde katılım olmasın’ bilgisi verildiği ifade ediliyor.

Davetin geçen hafta içinde kurumlara bildirildiği, bazı isimleri de TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun bizzat aradığı belirtiliyor.

Kulislerde konuşulanlara göre TOBB’da yapılacak toplantının ana gündem maddesi Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Başbakan Erdoğan’ın başkanlardan, Türkiye için ‘nasıl bir cumhurbaşkanı istedikleri’ yönünde bilgi alacağı ifade ediliyor.

Katılımcı listesinde TUSKON'a yer yok

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bugün saat 14.00’te Ankara’da TOBB Binası’nda gerçekleştireceği Köşk zirvesinde birçok sivil toplum örgütüne özel davet giderken, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun (TUSKON) liste dışı bırakıldığı öğrenildi.

17 Aralık operasyonu sonrasında hükümete karşı söylemleri sertleşen ve Başbakan Erdoğan’ın da eleştirdiği TUSKON’un başkanı Rızanur Meral’e herhangi bir davet ulaşmadı.

İşte Başbakan'ın Köşk zirvesinde görüşeceği başkanlar

- TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu

- TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer

- TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi

- MÜSİAD Başkanı Nail Olpak

- ASKON Başkanı Mustafa Koca

- TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy

 

HABERTÜRK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler