YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan, Köşk için ince eleyip sık dokuyor!
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde ters köşe yapabiliriz” açıklamalarının perde arkası ortaya çıkmaya başladı.
Başbakan, Köşk için ince eleyip sık dokuyor!
01 Mayıs 2014 / 17:28 Güncelleme: 01 Mayıs 2014 / 17:28

Partisinde yaptığı temaslarda ezici bir çoğunluğun cumhurbaşkanı adayı olarak görmek istediği Erdoğan aday olup olmayacağına iki konu üzerinde değerlendirmeleri sonrasında karar verecek. Bunlardan ilki ve en önemlisi paralel yapı ile mücadele. Erdoğan, paralel yapı tamamen ortadan kaldırılana kadar mücadelenin tavizsiz devam etmesini istiyor. Bu yapı ile "başbakan olarak kalırsa mı yoksa cumhurbaşkanı olursa mı daha iyi mücadele edebilir.

Cumhurbaşkanı olursa mücadele kesintiye uğramadan devam eder mi" sorularının yanıtını arıyor. Erdoğan, bu yanıta göre "Köşk'e adayım" ya da "değilim, başbakan olarak devam edeceğim" diyecek. Erdoğan'ın düşündüğü bir başka konu ise Köşk'e çıkması halinde parti içinde bir sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağı. Ancak bu konuda eli daha rahat çünkü partide önemli bir sorun yaşanmayacağı düşünülüyor. AK Parti, cumhurbaşkanı adayını mayıs ayı içinde açıklamayı hedefliyordu ancak bu düşünceden büyük oranda vazgeçti. AK Parti'nin diğer partilerin göstereceği adayları da görmek için son dakikaya kadar bekleyeceği belirtildi. Bu da Haziran ayının ortaları ya da sonu anlamına geliyor.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler