YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan komutana sarıldı
Erdoğan deprem bölgesinde yaptığı hizmetlerden dolayı 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Mustafa Korkut Özaslan'ı sarılarak öptü.
Başbakan komutana sarıldı
12 Mart 2010 / 00:04 Güncelleme: 12 Mart 2010 / 08:46

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, depremden etkilenen Okçular Köyü'nde incelemelerde bulundu. Erdoğan, ''Ramazan Bayramı'na kadar konut sorununu çözeceğimize inanıyorum'' dedi.
 
Hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

 ''41 vatandaşı kaybetmenin üzüntüsü, hüznü içindeyiz. Bizler, ölenle ölünmeyeceğini bilenlerdeniz. Fakat, bundan sonrasını nasıl planlayacağız, bundan sonra nasıl adım atacağız, hükümet olarak bu konuda çalışmalar yaptık. Depremin meydana gelmesinin ardından Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ilgili bakan ve milletvekilleri ve belediye başkanlarını deprem bölgesine gönderdik.

Kolordu Komutanlığımız bütün imkanlarıyla seferber oldu. İlk andan itibaren sahra çadırıyla mobil mutfağıyla desteklerini verdiler. Kızılay ve Deniz Feneri de ellerinden gelen desteği verdiler. Hepsine teşekkür ediyorum. Ramazan Bayramı'na kadar hem konut hem de ahır olmak üzere yeni bir yapılandırmaya gideceğiz.
 

Yeni konutların zemin etütleri yapıldıktan sonra inşa edilecek, ilgili kurumlar çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. Ramazan Bayramı'na kadar konut sorununu çözeceğimize inanıyorum. Ele ele vereceğiz, omuz omuza vereceğiz. Acılar paylaştıkça azalır, sevgiler paylaştıkça büyük bundan hareketle gerekenleri yapacağız.'' 
 
 
ERDOĞAN, 8. KOLORDU KOMUTANI'NA SARILDI VE ÖPTÜ

  
Başbakan Erdoğan, taziye çadırını da ziyaret ederek, ölenlerin yakınlarına başsağlığı diledi. Yoğun güvenlik önlemleri alınan köyde, jandarma ve başbakanlık korumaları güvenliği sağladı.
 

Başbakan Erdoğan'ın çadırları ziyaretine 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Mustafa Korkut Özaslan eşlik etti.
Çadırlardaki kadınların teşekkür ederek, ''Depremin ilk anından itibaren yardımımıza koştular, destek oldular'' demeleri üzerine Erdoğan, ''Yaptığınız yardım ve kurtarma hizmetlerinden dolayı size teşekkür ediyorum'' dedi ve 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Mustafa Korkut Özaslan'ı sarılarak öptü. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler