YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan imzayı atınca tüm dünyayı korku saldı!
Başbakan'ın Japonya'da imzaladığı nükleer anlaşma İngiltere başta olmak üzere birçok ülkeyi korkutuyor
Başbakan imzayı atınca tüm dünyayı korku saldı!
09 Ocak 2014 / 16:42 Güncelleme: 09 Ocak 2014 / 16:48

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Japonya temasları, AB ülkeleri ve İngiltere'yi tedirgin etti... Özellikle Erdoğan'ın imzaladığı nükleer anlaşma Türkiye'ye, uranyum zenginleştirme ve plütonyum çıkarma izni veren bir maddenin nükleer silahlanma endişesi yaratınca, baronların medyası devreye girdi. Zira söz konusu maddeler nükleer santrallerde yakıt olarak kullanılabildiği gibi belli bir yoğunluğun üzerine ulaştığında nükleer silah olarak da kullanılabileceğine dikkat çekildi.

Afrika için özel uydu!

Japon Asahi Şimbun gazetesi, "Japonya Dışişleri Bakanlığı'ndan üst düzey bir yetkiliye göre, bu madde anlaşmaya Türk tarafının isteği üzerine eklendi" diye yazdı. İngiltere, Almanya ve Fransız medyası, Türkiye'nin nükleer anlaşmasına tepki gösterdi. Her üç ülkenin ortak görüşü, "Bu anlaşma, Türkiye'nin elindeki gücü arttıracak. Bu büyük bir risk" iddialarında bulundu. Başbakan Erdoğan, nükleer anlaşmadan sonra Türk ve Japon mühendislerin ortaklaşa ürettiği TÜRKSAT 4A uydusunu da teslim aldı. Başbakan Erdoğan, "Mitsubishi Electric'le imzalanan sözleşmeyle attığımız adımın üretimin bir bölümünü bugün tamamlamış bulunuyoruz. Teslim törenini gerçekleştirdiğimiz TÜRKSAT 4A uydusu sayesinde televizyon yayınlarımız ve uydu haberleşme sinyallerimiz, Afrika kıtasının da tamamına ulaşmış olacak. Japonya ile yaptığımız anlaşmaların ne kadar önemli olduğu zamanla anlaşılacak" dedi.

İmparator'la görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Japonya'daki son programında Japon İmparatoru Akihito ile görüştü. Erdoğan, İmparator Akihito ile İmparatorluk Sarayı'nda bir araya geldi, yemek yedi. Basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 30 dakika sürdü. Başbakan Erdoğan görüşmenin ardından Japonya'dan ayrılarak beraberindeki heyetle Singapur'a geçti. Erdoğan, Singapur'da 2 gün kalacak ve birçok anlaşmaya imza atacak.

 

TAKVİM

siyasi
 // gani kaya
osmanlı sögütte kuruldu
620 yıl yaşadı
şimdi türkiye olarak kuruluyor
varsın sancı nereyi saracaksa
sarsın....
10 Ocak 2014 Cuma 16:18
14:24
 // m gamzeli
Seni bize bahseden cevabı hakka sonsuz şükürler olsun.ömrün ve iktidarın uzun olsun.senin bilinen yüzde elliikilik halk destegin varsa ;görünmeyende sonsuz HAK destegin var.87 yaşında dedem var teheccüt namazında sizLere dua ediyor.sen bu dünyada bize hizmet ettin belki size ulaşamamış rahminden Niyazım cennetinde inşaallah size komşu edip hizmet etmemizi nasip etsin.biz sizden incilmedik rabbim de sizi incitmesin...
10 Ocak 2014 14:24
01:22
 // erdal san
haberi sevinc gözyaşlari içinde okudum.
böylebir basbakani bize nasip eden yuce mevlama sukurler olsun. ona, yabgum, han im, hakanim, başbugum, halifem diye haykirasim var. ne mutlu ona sevgi ile bakan gönüllere....
10 Ocak 2014 01:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler