YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan ile Baydemir biraraya geldi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "ANA" ile saat 11.30'da Diyarbakır'a geldi.
Başbakan ile Baydemir biraraya geldi
16 Kasım 2013 / 12:05 Güncelleme: 16 Kasım 2013 / 12:46

Başbakan Erdoğan'ıDiyarbakır Havaalimanında İçişleri Bakanı Muammer Güler, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, BDP milletvekilleri Sırrı Sakık, Altan Tan, Esat Canan ile İl Emniyet Müdürü Recep Güven ve öteki yetkililer karşıladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay, Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da Diyarbakır'a geldi.

Başbakan Erdoğan, havalimanından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne geçerek burada Osman Baydemir ile görüştü.

Habur'dan giriş yaptılar

Öte yandan, Başbakan Erdoğan'ın davet ettiği Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ve Kürt sanatçı Şivan Perver de Diyarbakır'a geldi.

Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'ndan Saat 07.10 sıralarında yaklaşık 20 araçlık konvoy ile Türkiye'ye giriş yapan IKBY Başkanı Barzani ve sanatçı Perver 3,5 saat süren yolculuğun ardından Diyarbakır'a ulaştı.

Barzani ve Perver'i kentin girişinde BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ve vatandaşlar karşıladı. Kürtçe, "Yaşasın Başkan Barzani", "Evine hoşgeldin" yazılı pankartlar ve Barzani'nin babası Mustafa Barzani'ye ait fotoğraflarla karşılanan Barzani, vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle aracından inemedi.

Kalabalık nedeniyle trafiğin aksaması üzerine bir vatandaş polis aracından yolun açılması için Kürtçe-Türkçe anons yaptı.

Barzani'yi 2 gün sürecek temasları kapsamında konaklayacağı Green Park Otel'in girişinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana karşıladı. Yöresel kıyafet giyinen Zana, Barzani ile kucaklaştı. Gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan Barzani otele giriş yaptı.

Ardından 37 yıl sonra Diyarbakır'a gelen Perver de otelin önünde Milletvekilleri Zana ve Tan ile vatandaşların "hoşgeldin" sloganları ve alkışlar eşliğinde karşılandı. Zana ve Tan ile kucaklaşan Perver'in duygulu anlar yaşadığı görüldü. Perver'i karşılamaya gelen hayranlarının yoğunluğu nedeniyle otel önünde izdiham yaşandı.

 

AA

Bizi bize düsürenler DIKKAT ETSIN !
 // Oruc
Sehitlerimizin kani sizlamiyor, cünkü onlar o zamanlari hain Ergenekon planlarina karsi savastilar. Bugün birlik beraberlik zamani, eger birbirimizi kucaklamazda hainlerin palanlariyla yasarsak daha cok sehit veririz. Kardesi kardese vurdurmayacagiz, aramiza tekrar FITNE sokmaya calisanlara engel olacagiz. Sehitlerimizin KEMIKLERI SIZLAMIYOR cünkü SEHIT vermiyoruz artik !...
16 Kasım 2013 Cumartesi 14:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler