YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan ile Arda bakın ne konuşmuşlar...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ordu'ya ziyareti sırasında kendisine balkondan sevgi gösterisi yapan küçük Arda'yla valilik bahçesinde sohbet etmişti. Bakın Erdoğan ile minik Arda ne konuşmuşlar...
Başbakan ile Arda bakın ne konuşmuşlar...
21 Temmuz 2014 / 02:36 Güncelleme: 21 Temmuz 2014 / 02:51

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ordu ziyareti sırasında kendisine balkondan sevgi gösterisinde bulunan Arda isimli çocuk ile görüştü. Valilik bahçesinde Başbakan'a sarılan Arda, "Hayallerimi gerçekleştirdin" dedi.

"Dedem CHP'li ama ben sizi tutuyorum"

"Dedem CHP'li ama ben sizi tutuyorum" demesine çok sevinen Başbakan Erdoğan, Arda'yı öptü.

 Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ordu ziyareti sırasında valilik bahçesindeki bankta oturup, sohbet ettiği 8 yaşındaki Arda Türkmen, bunun mutluluğunu yaşıyor.

"Ona sarılmak çok güzeldi"

Başbakan Erdoğan ile görüşmenin mutluluğunu yaşayan Arda Türkmen, yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ı çok sevdiğini belirterek, "Ona sarılmak çok güzeldi. Onu çok seviyorum. Daha önce de Ordu'ya geldiğinde sesimi duyurmaya çalışmış ancak başarılı olamamıştım. Bu sefer sesimi duyurmaya çalıştım. Azmettim ve başardım. Onu çok seviyorum" dedi.

Valilik bahçesindeki bankta oturan Başbakan Erdoğan'a seslendiğini, kendisini duyan Erdoğan'ın, kendisini, annesi ile birlikte yanına çağırdığını söyleyen Arda Türkmen, şöyle konuştu:

"Balkonda Başbakanım sizi çok seviyorum, yanınıza gelebilir miyim diye sesleniyordum. Bu sırada beni gören Başbakan annemle beni yanına çağırdı. Daha sonra yanına giderek onunla bir süre sohbet ettim. Ona kendisini çok sevdiğimi söyledim. O da bana sarılıp sohbet etti. Onunla fotoğraf çekildik. Her şey çok güzeldi. Ben onu çok seviyorum. O benim hayalimi gerçekleştirdi. Bundan dolayı kendisine çok teşekkür ederim. Allah ona uzun ömürler versin."

Başbakanın kendisine santranç takımı hediye ettiğini de söyleyen Arda Türkmen, santranç oynamayı çok sevdiğini ve yarışmalarda derece yapmak için çalışacağını sözlerine ekledi.

Anne Selin Aydın da oğlu Arda'nın Başbakana çok fazla hayranlık duyduğunu belirterek, "Televizyondan hep onu takip eder. Başbakan valilik bahçesine geldiğinde Arda balkona çıkarak sesini duyurmaya çalıştı. Hayallerime kavuşabilmek için yanınıza gelebilir miyim dedi. Bunda da başarılı oldu. Sağolsun Başbakanımız da bunu kabul etti. Arda hızlı şekilde yanına gitti ve kendisiyle uzunca bir sohbet etti. Arda bundan dolayı çok mutlu oldu ve hayallerine kavuşmuş oldu. Daha önce de Başbakan Ordu'ya geldiğinde Arda görüşmek istemiş ama bunda başarılı olamamıştı. Bu sefer amacına ulaştı. Oğluma vakit ayıran sayın Başbakanımıza teşekkür ediyoruz."

Anne Aydın, Başbakan Erdoğan'a ailece hayran duyduklarını, Arda'nın hayranlığının da aileden kaynaklandığını sözlerine ekledi.

 

İşte Erdoğan ile Arda'nın görüşmesi

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler