YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan içki yasağı ile ilgili ne dedi?
Başbakan içki yasağı ile ilgili ne dedi?
24 Mayıs 2013 12:17
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada içki yasağına da değindi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz Türkiye'de alkolü yasaklamıyoruz. Anayasa'nın 58'inci maddesinin gereğini yapıyoruz. Bunu yaparken de diyoruz ki camilere, eğitim-öğretim kurumlarına 100 metre mesafede olması gerekir. Bunun reklamını, tanıtımını, yazılı, görsel, sosyal her türlü medyada reklamını yasaklıyoruz. Yapılan iş bu. Bir devlet gençliğini, insanını, tabii ki kötü alışkanlıklardan koruyacak. Yani biz bunu teşvik mi edelim. Bu yapılan iş, ilk defa Türkiye'de yapılmıyor. Bu dünyanın neresine giderseniz Amerikası'nda da Batısı'nda da bütün bu uygulamalar var" dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gece gündüz içen, kafa kıyak gezen bir nesil istemiyoruz. Uyanık olacak, diri olacak, bilgi ile mücehhez olacak. Böyle bir nesil istiyoruz. Bunun adımlarını atıyoruz."

 

AA

sorun
 // timuçin merter
bu kadar saçma bi benzetme ancak cahil bi insandan beklenir ne yani hepimiz sarhoşmu gezelim git bi piskoloğa gözük...
26 Mayıs 2013 Pazar 17:38
13:05
 // Sigara ve empati
Ben, sigara tiryakisiyim ama vesair yerlerde sigara içme yasağını canı gönülden destekliyorum. Aynı şekilde alkol sınırlamasını da destekliyorum. Bunun siyasetle, partiyle, dini görüşle alakası yok. Zararlı ve yıkıcı olan her şeyi, devlet yasaklamak zorundadır. Sigara içmeyen, alkol kullanmayanlara en azından edep ve saygılı olunmalıdır. Ha..! Ben illa içmek istiyorum diyen olursada, gitsin uygun bir yerde istediği kadar içsin....
24 Mayıs 2013 13:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler