YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan: Fethullah Gülen'e dön dedim çünkü...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir televizyon kanalında konuştu, Gülen'e yaptığı dön çağrısının perde arkasını hatırlattı...
Başbakan: Fethullah Gülen'e dön dedim çünkü...
17 Mart 2014 / 06:30 Güncelleme: 17 Mart 2014 / 10:35

Başbakan Erdoğan Kanal 7-Ülke TV ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, daha önce Fethullah Gülen'e yaptığı "Türkiye'ye dön" çağrısı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Gülen'in Türkiye'ye dönemediği yönünde spekülasyonlar ortaya çıkınca kendisine "dön" çağrısı yaptığını belirten Erdoğan şöyle konuştu:

"Türkiye'ye dön dedim çünkü..."

Bu proje yaklaşık 35 yıllık bir proje bu Pelsinvanya'daki zat aslında emekli olmuş değil. Bu zat ilkokul mezunu ve kendisine bi yeşil pasaport uydurulmuş ve ABD'ye gitmiş. Bu adamların ne olduğunu bilmiyorduk biz bu adamlara refere olduk bunların olimpiyatlarına katıldık, sürekli Türkiye'ye gelmek istiyor ama gelemiyormuş gibi bir durum varmış diye duydum çıktım çağrı yaptım ülkene dön dedim. Ama ne bilelim böyle olduğunu.

28 Şubat'ta da çark etti

Düşünebiliyor musunuz bu Pelsinvanya'daki zatın 28 Şubat sürecinde başörtüsüyle ilgili verdiği fetvalar var. Nereden nereye. Bakın bu zat 5 ay önce bu beddualarla ilgi ne diyordu ama kayış atınca bakın nasıl beddua ediyor.

Bunların bizi seçim dışında bizi iktidardan alma planları vardı, bu haberleri aldım ama Allah'ın verdiği canı Allah'tan başka kimsenin almaya gücü yetmez. Allah'a çok şükür girdiğim ameliyattan daha sağlıklı çıktım ve meydanlardayım.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler