YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'ın Risale-i Nur'a düştüğü mesaj!
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bastığı Bediüzzaman'ın İşarat'ü-l İ'caz adlı eseri üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Merhum Üstadımızın arzularının yerine getirilmiş olmasının huzuru içindeyiz. Devamı niyetiyle..." yazdı.
Başbakan Erdoğan'ın Risale-i Nur'a düştüğü mesaj!
27 Ocak 2014 / 14:14 Güncelleme: 27 Ocak 2014 / 14:30

Risale-i Nur Külliyatı'ndan İşarat'ü-l İ'caz adlı eser Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından basıldı.

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinin katılımıyla gerçekleşen bir programda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan eserin üzerine, "Merhum Üstadımızın arzularının yerine getirilmiş olmasının huzuru içindeyiz. Devamı niyetiyle..." yazarak eseri Bediüzzaman'ın talebelerine takdim etti.

Said Nursi'nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu eserin üzerine, "Üstadımız Said Nursi Hz.'nin en mühim arzusunun tahakkukunu görmekle bu eserin basılmasına binlerle teşekküler ve çok güzel intizamlı olmasını tebrik eder devamlarını temenni ve niyaz ederiz." diye yazarken; Abdullah Yeğin de, "Cenab-ı Hak Adil-i Mutlaktır. Acele etmez" ifadelerini kullandı.

Mehmet Fırıncı Erdoğan'a iletmişti

Bediüzzaman'ın talebelerinden Mehmet Fırıncı, Başbakan Erdoğan'la 2012 yılının aralık ayında yaptıkları görüşmede Said Nursi'nin, "Din ilimleri ile fen bilimlerinin birlikte okutulacağı üniversitelerin açılması, Ayasofya'nın tekrar cami olarak ibadete açılması ve Risale-i Nur'ların Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından neşredilmesi" talebini ilettiklerini belirtmişti.

Bediüzzaman'ın arzularından biri gerçekleşti

Bediüzzaman Said Nursi'nin gayeleri arasında, Risale-i Nur'ların Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından neşredilmesi bulunuyordu.

untitled68f9427cd.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler