YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'ın Gülen açıklamasına İsrail'den yalanlama
Obama'nın geçen ay Başbakan Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde, Erdoğan'ın Fethullah Gülen'e dair şikâyetleri için "Mesaj alınmıştır" dediği, sözlerine İsrail kuruluşundan yalanlama geldi.
Başbakan Erdoğan'ın Gülen açıklamasına İsrail'den yalanlama
08 Mart 2014 / 19:07 Güncelleme: 08 Mart 2014 / 19:08

Bugün, hep söylene gelen "Fethullah Gülen örgütünün ardında İsrail var" iddiasını doğrulayan bir gelişme yaşandı. Başbakan Erdoğan'ın "Obama'yla Fethullah Gülen meselesini görüştüm ve bana 'Mesaj alındı' dedi" sözlerine yalanlama ABD yerine İsrail kuruluşundan geldi. İsrail kuruluşunun Gülen cemaatini savunmak için devreye girmesi, kayıtlara cemaat ve İsrail'in ortak hareket ettiklerini ispatlar bir gelişme olarak geçti.

İsrail kuruluşundan Gülen açıklaması

ABD'de İsrail için lobi faaliyetlerinde bulunan 'İsrail Projesi' adlı kuruluşun yayınladığı açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan'ın, Obama ile yaptığı telefon görüşmesinde geçtiğini belirttiği, "Ülkemdeki huzursuzluğun kaynağı oradadır ve sizden gerekeni bekliyorum' dedim. 'Amerika'nın iç güvenliğini tehdit edenleri nasıl benden istiyorsanız ben de sizden bu konuda yardım istiyorum' dedim ve o da olumlu baktı. 'Mesaj alındı' dedi" sözleri, 'İsrail Projesi' adlı kurum tarafından yalanlandı. 'İsrail Projesi', Beyaz Saray'dan bir yetkiliye dayandırarak yaptığı açıklamada, "Fethullah Gülen ile ilgili olarak Başkan Obama'ya atfedilen cevap gerçek değildir" denildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler