YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'ı zafere taşıyan 10 isim
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın seçim galibiyetinin arka planında 11 kişilik strateji ekibi dikkat çekiyor.
Başbakan Erdoğan'ı zafere taşıyan 10 isim
01 Nisan 2014 / 14:33 Güncelleme: 01 Nisan 2014 / 14:39

Radikal'de yer alan habere göre Seçim stratejisini, sloganlarını belirleyen ve Başbakan Erdoğan'la anlık paylaşım yapan kadro yüzde 45'lik oy oranının yakalanmasında büyük pay sahibi. "Strateji Ekibi"nin başında siyasi araştırmalar konusunda uzman olan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay bulunuyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Çelik ve Süleyman Soylu, Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın da yer aldığı kadronun önemli bir ismi de Ankara milletvekili Doç. Dr. Yalçın Akdoğan. Başbakan'ın siyasi başdanışmanı Doç. Dr. Ertan Aydın, Pollmark'dan İbrahim Dalmış, SETA Başkanı Taha Özhan ve Erol Olçak da strateji ekibi kadrosunda.

AK Parti 'nin strateji ekibi 4 ayrı kamuoyu şirketiyle çalıştı. Pollmark, Anar, Denge ve Genar'a sürekli anket yaptırıldı. 4 firma 81 ilde 200 bin kişiyi kapsayan geniş bir araştırma yaptı. Bu araştırmaların sonucunda ortalama yüzde 46 oy oranı bulundu. Başbakan Erdoğan'a sunulan hiçbir anket yüzde 45'in altını görmedi. 81 il "kesin kazanılacak iller", "kaybedilecek iller" ve "çekişmeli iller" olarak 3 gruba ayrıldı. Sandıktan çıkan sonuçlar anketteki rakamları doğruladı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler