YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'ı hiç böyle dinlemediniz!
Başbakan Erdoğan’ın sesi yok denecek kadar kısıktı ama Vanlıların sesi yeterince gür çıktı.
Başbakan Erdoğan'ı hiç böyle dinlemediniz!
27 Mart 2014 / 14:12 Güncelleme: 27 Mart 2014 / 14:53

Başbakan Erdoğan, yerel seçim mitinglerine Van’la devam etti. Yoğun programı sebebiyle sesi oldukça kısılan Erdoğan, vatandaşlardan özür diledi.

Başbakan Erdoğan, "(Demokratikleşme süreci) Biz bunları tehditle yapmadık, tehditlere rağmen yaptık. Biz bunları silahların gölgesinde yapmadık, silahlara rağmen yaptık. Şimdi BDP çıkmış diyor ki, 'AK Parti yapmadı biz aldık' diyor. O zaman soruyorum, neden 90'larda almadınız o zaman?  90'larda da vardınız, neden almadınız? 90'da adeta kan gövdeyi götürürken neden tek bir reform yaptıramadınız" dedi.

Başbakan Erdoğan ''İşte bu kardeşlik atmosferi birilerini çok ciddi şekilde rahatsız etti. Yıllardır gençlerin kanından beslenen vampirler bundan rahatsız oldu. 'AK Parti nasıl megri (ağlama) der' Biz hayatımızı bunun üzerine kurduk. Yıllardır huzursuzluktan istikrarsızlıktan, ölümlerden beslenenler bundan rahatsız oldu. ''

"Kürt kardeşlerimi tahrik ediyor"

Başbakan Erdoğan "Pensilvanya'daki zat gençliğinde imkan varken gidip Said-i Nursi'yi ziyaret etmemişti. Neden biliyor musunuz?  Kürt olduğu için yanına gitmekten kaçınmıştı. O gün nasıl ırkçıysa bugün de aynı şekilde ırkçı. O gün nasıl insanlara aynı nazarla bakmıyorsa bugün de aynı nazarla bakmıyor. O gün nasıl tahkir ettiyse bugün de senaryosunu yazdığı dizilerle Kürt kardeşlerimi tahkir ediyor. İşte Pensilvanya'daki bu zat, oradaki kurduğu sarayıyla buradaki maşaları aracılığıyla çözüm sürecine, kardeşliğe, barışa saldırıyor."

"BDP hizmet üretmez"

Başbakan Erdoğan "BDP hizmet üretmez. Varoldukları her yerde benim bölgedeki vatandaşımı çöpe, çamura, kanalizasyonlara, susuzluğa mahkum ettiler. Barış, demokrasi diyorlar bölgede her türlü gerilimi çıkarıyorlar. Van bunları hak etmiyor. Van, bu faşizan baskıyı, bu ayrımcı, ırkçı baskıları hak etmiyor."

00:07
 // ACIDIM:(((
Kendini milleti için her şeyiyle feda eden; Başbakan'ımızı dinlerken, içim burkuldu. Sanki, kanının son damlasına, nefesinin son alışına, sesinin son çıktığına kadar; cihad için yemin etmiş gibi. Ahh... Benim fedakar Başbakan'ım:(((...
28 Mart 2014 00:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler