YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'ı hayrete düşüren olay!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde bazı gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleriyle İstanbul'da yaptığı özel toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.
Başbakan Erdoğan'ı hayrete düşüren olay!
08 Nisan 2014 / 10:47 Güncelleme: 08 Nisan 2014 / 11:07

Toplantıda çok önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan; “Seçimlerde özellikle Güneydoğu illerindeki bazı sandıklardan çıkan sonuçlar oldukça ilginç. Bu illerde askerin ve polisin oy kullandığı sandıkların birçoğundan BDP birinci parti çıkmış. Kısacası, ‘paralel yapı’ buralarda çok iyi çalışmış. AK Parti’nin buralarda tek rakibinin BDP olduğunu gören bu yapı, ‘AK Parti’den sonra en güçlü hangi partiyse ona oy atın' talimatı vermiş.” dedi.

Akşam’dan Murat Kelkitlioğlu Başbakan Erdoğan ile yapılan o görüşmeyi köşesine taşıdı. İşte o yazı:

Bazı gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleri İstanbul’da Başbakan Erdoğan’la bir araya geldik. Erdoğan, seçim öncesi yaşananlarla ilgili bir analiz yapmasının ardından bundan sonrası için bazı ipuçları verdi. Nisan ayı sonuna kadar parti yönetimi ve milletvekilleri ile eksikleri tespit edeceklerini ve bunun ardından Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlere hazırlanacaklarını söyledi. Herkesin merak ettiği sorunun cevabını yine vermedi Başbakan. Cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağı konusunda, bütün oklar kendisini gösterdiği halde ser vermedi, sır vermedi.

Aileler parçalanıyor

Başbakan Erdoğan’ın ‘paralel yapı’ ve onunla ittifak edenlerin bundan sonra yapacakları ile ilgili görüşleri de oldukça ilginçti. 30 Mart’ta sürecin yeniden başladığını düşünen Erdoğan, “Bu ittifak devam edecek. Kara kampanya sürecek. Tedbirlerimizi alacağız. İş öyle bir noktaya ulaştı ki aileler parçalanmaya başladı. Şunu şunu yapmazsan, cemaate itaat etmezsen seni boşarım, diyen insanlar var. Biz kula itaat etmeyiz, kim olursa olsun” dedi.

‘Paralel yapı’nın yüzünü Anayasa ile ilgili yapılan referandumda gösterdiğine dikkat çeken Erdoğan, o dönem yargıyı ele geçirme operasyonu yapıldığını ve kısmen de başarılı olunduğunu düşünüyor. Erdoğan, bu operasyonu da şöyle açıklıyor: “Şahsım ve arkadaşlarımın açıtığı davalarda alt mahkemeler olumlu karar veriyor. Ancak üst mahkemeler reddediyor”.

Twitter vergi ödeyecek

Twitter’ın kapatılması ve Anayasa Mahkemesi’nin bu konuda verdiği kararı da değerlendiren Erdoğan, yüksek mahkemenin aldığı karara tepkili. Bunun yanısıra şu ana kadar bir türlü çözülemeyen bir başka konuya daha dikkat çekiyor Başbakan. Yabancı bir şirket olan twitter’ın vergi ödememesi büyük bir sıkıntı. Erdoğan, bununla ilgili Maliye’ye talimat vermiş. Bu şirketin vergi kaçırmasını önlemek için gerekli çalışmalar yapılıyor.

Evet, Başbakan Erdoğan’la yaptığımız görüşmenin özeti bu. Başbakan, ‘paralel yapı’ ve unsurlarıyla mücadelede kararlı. Önümüzdeki günler çok önemli gelişmelere gebe.

Asker ve polisin sandığından BDP çıktı

30 Mart seçimlerinden çıkan en önemli sonuç, Doğu ve Güneydoğu halkının ‘çözüm süreci’ni çok iyi satın aldığı ve bu sürece ne kadar inandığını göstermesi oldu. Çok uzun bir süredir ölüm haberlerinin gelmemesi bölge halkını çok rahatlatmış belli ki.

Ancak, özellikle Güneydoğu illerindeki bazı sandıklardan çıkan sonuç oldukça ilginç. Bu illerde askerin ve polisin oy kullandığı sandıkların bir çoğundan BDP birinci parti çıkmış.

Kısacası, ‘paralel yapı’ buralarda çok iyi çalışmış. AK Parti’nin buralarda tek rakibinin BDP olduğunu gören bu yapı, ‘AK Parti’den sonra en güçlü hangi partiyse ona oy atın’ talimatı vermiş.

12:09
 // OYUNU CUMHURBAŞKANI BOZDU
Twitter engelinin kaldırılmasını savunmakla, Sayın Gül; kurnazca hazırlanmış bir oyunu bloke etmiştir. Sehven kabul etse de, bu skandalı, bir oyunu bozma adına benimsemistir. Bu, santranç zekasıdır. Eğer ki olumlu bulmasaydı, twitter yasağının kaldırılmasında rolü olan Haşim Kılıç, cumhurbaşkanı adayı olarak, en favori rakip olurdu. Gül, Haşim Kılıç'ın bu ganimetine el koymuştur....
08 Nisan 2014 12:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler