YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan,havaalanı dışında saatlerce soğukta bekleyen halkı selamladı
Başbakan Erdoğan,havaalanı dışında saatlerce soğukta bekleyen halkı selamladı
Başbakan Erdoğan,havaalanı dışında saatlerce soğukta bekleyen halkı selamladı
30 Ocak 2009 / 08:39 Güncelleme: 30 Ocak 2009 / 00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Ekonomik Forumu dönüşünde Atatürk Hava Limanında bir basın açıklaması yaptı.


''Gazze: Ortadoğu'da Barış Modeli'' oturumunda Peres ile yaşanan gerilimin arka planını anlatanBaşbakan Erdoğan, 'Ben diplomasiden gelmedim, siyasetten geldim, Monşer diplomatlar gibi konuşmasını bilmem, Orada ülkenin onuru söz konusuydu, sünepe laflar edip oturamazdım' dedi.


'Ben kabile reisi değilim, ülkemin onurunu korumak için ne gerekiyorsa yaparım, ülkem de benden bunu beklerdi' şeklinde konuştu.


Toplatının bitiminde Türkiye'de bir takım televizyonlara telefonla bağlanan 'diplomatlar'ın açıklamalarına şaşırdığını dile getiren Başbakan Erdoğan, kaypak davranmak bize yakışmaz dedi.


Diğer ülkeler ne der, aman yapmayalım etmeyelim diyenlerin yaklaşımlarını anlamıyorum. Biz güçlü bir Türkiye'yiz ve barışı sonuna kadar savunacağız. Türkiye'nin barışın sigortası olduğunu artık birilerinin görmesi lazım.


Erdoğan'a karşılama / 6


AMR MUSA


Erdoğan, 'Ben oturumu terk ettikten sonra zaten toplantı sona erdi, Arap Birliği Başkanı Amr Musa daha sonra üst kattaki odasına gelerek tebriklerini iletti.' dedi.


GÜL ARADI


Başbakan Gül, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de kendisini aradığını belirtti.


Erdoğan'a karşılama / 35


HALKLA KUCAKLAŞTI


Başbakan Erdoğan, Basın toplantısından sonra Havaalanı dışında saatlerdir soğukta bekleyen halkı selamladı.


ERDOĞAN HALKA ŞÖYLE HİTAP ETTİ


Sizi buraya toplayan asil duyguları çok iyi biliyorum. bu sizin asaletli duruşunuz, bizi sessizlerin sesi, kimsesizlerin kimi haline getirmiştir. Bizim sesimiz daha iyi bir dünya özleminin sesidir. Bizim sesimiz güçlünün değil haklının sesidir.


Siz buraya toplanarak şunu dediyorsunuz. 'Biz kapalı kapılar ardında başka, miting meydanlarında başka konuşan siyasetçiler istemiyoruz. Biz namuslu insanların arkasından kumpas kuram monşer eskisi politikacılar da istemiyoruz. Biz dos doğru konuşan siyayestçiler istiyoruz' ve siz tüm bunları ayrım gözetmeksizin gönül gönüle söylüyorsunuz.


Erdoğan'a karşılama / 8


Çalışacağız, gayret edeceğiz, Özlediğimiz büyük güçlü Türkiye için koşuyoruz, bu koşumuz devam edecek.


Atatürk Havalimanı’nda ellerinde Türk ve Filistin bayrakları bulunan binlerce kişi Başbakan Erdoğan’ı coşkuyla karşıladı. Sevinç gösterilerinde bulunan kalabalık, "Davos Fatihi", "Türkiye seninle gurur duyuyor" ve "Katil İsrail" sloganları attı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de, karşılamaya katılacak kişiler için metro, otobüs ve metrobüs seferlerini sabaha kadar uzattı.


AKP İstanbul İl Başkanlığı, Başbakan Erdoğan’ın Davos’tan ayrılmasının ardından tüm ilçe başkanlıklarına çağrı yaparak, Atatürk Havalimanı’nda karşılama töreni düzenleneceğini, mümkün olduğu kadar katılım sağlanması gerektiğini bildirdi. İlçe teşkilatları da cep telefonu mesajlarıyla partililere ulaştı. Saat 23.00’ten itibaren ellerinde Türk ve Filistin bayrakları taşıyan gruplar Atatürk Havalimanı’na gelmeye başladı. Kalabalık her geçen süre daha da arttı. Başbakan’ı karşılamaya gelen gruplar nedeniyle, havalimanı çevresindeki güvenlik önlemleri arttırıldı. Coşkulu şekilde Başbakan’ı karşılayan kalabalık, "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları attı.“ÖZLEDİĞİMİZ BÜYÜK TÜRKİYE'YE DOĞRU KOŞUYORUZ”


Konuşması zaman zaman vatandaşların sloganlarıyla kesilen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Biz, işte bu sesi, her yerde, her platformda söylemek için varız. Şu ana kadar biz birşey söyledik. Neydi o? Dik duracağız ama dikleşmeyeceğiz, Dik durduk ve dik durmaya da devam edeceğiz. Türk milletine yakışan budur. Türkiye'ye yakışan budur. Ayrım yapmaksızın, 72 milyon omuz omuza vereceğiz. Bizi bölmek, bizi ayırmak isteyenlere asla prim vermeyeceğiz. 'Acaba şöyle olursa filanca ne der, böyle olursa filanca ne der' değil. Acaba Türkiye olmazsa ne olur sorusunu birilerinin kendisine sorması lazım. Onun için daha çok çalışacağız, daha çok gayret edeceğiz ama bölmek isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz. Gayret edeceğiz. Gerçekten bu milletin evlatları olarak o yeniden, özlediğimiz güçlü, büyük Türkiye'ye doğru koşuyoruz. Bunu bir an önce gerçekleştireceğiz. Özlediğimiz bu asil duruşa, gerçekten şahsım adına, bakan ve milletvekili arkadaşlarım adına çok çok teşekkür ediyorum.”


Konuşmasının ardından Atatürk Havalimanı'ndan ayrılan Erdoğan, Üsküdar'daki evinin önünde bekleyen vatandaşlar tarafından da sevgi gösterisiyle karşılandı. Vatandaşlar, Başbakan'ın aracına karanfiller attılar.


Burada toplanan yaklaşık 300 kişiyle tek tek tokalaşan Erdoğan, burada da vatandaşlara hitaben kısa bir teşekkür konuşması yaptı.


Arap dünyası Başbakan Erdoğan'ı konuşuyor


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler