YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'dan Putin'e: Bizi Şangay İşbirliği Teşkilatı'na alın
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin St. Petersburg'da ortak basın toplantısı düzenledi.
Başbakan Erdoğan'dan Putin'e: Bizi Şangay İşbirliği Teşkilatı'na alın
22 Kasım 2013 / 15:50 Güncelleme: 22 Kasım 2013 / 15:55

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin'le, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki sorunları değerlendirdiklerini bildirdi.  

Erdoğan, "(Cenevre 2 Toplantısı) Destekliyoruz, temenni ederiz ki sonuç alalım. Kaybedecek vakit yok. Bütün bu kaybolan vakitler sadece Suriye'deki rejime zaman kazandırmaktadır."  dedi.

Suriye konusu

Başbakan Erdoğan(Suriye'de yaşananlar) "Rejim, bunun birinci derecede sorumlusudur. Karşıda aşırıcı gruplar  da bu işin sorumlusudur. Aşırı grupların elinde olsa olsa uzun,  kısa menzilli  silahlar vardır. Fakat rejim hiçbir ayrım yapmaksızın bütün şehirleri, camileri, mabetlerin hepsini yerle yeksan etmiştir. Lahey Adalet Divanı'nda yargılanması gereken bir sürecin adımlarıdır" dedi.

Başbakan Erdoğan'dan Putin'e teklif!

Başbakan Erdoğan, Rusya Devlet Bakanı Putin'le yaptığı ortak basın toplantısında,  Türkiye'nin Şangay İşbirliği Teşkilatı'na dahil olma talebini yineleyerek, "Bunun yanında Avrasya'daki ülkelerle serbest ticaret anlaşmasına varız" dedi.  

İşte basın toplantısından satır başları:

Putin, "Rusya genelinde Türk müteahitlerin yaptıkları projelerin toplamı 50 milyar doları aştı" dedi.

Başbakan Erdoğan, "İkili ilişkilerimiz güçlenerek devam ediyor. Dış ticarette 2012'de 35 milyar dolara yaklaştık hedef 100 milyar dolar" dedi.

Başbakan Erdoğan: Ankara'da Rusya'ya ait bir kültür merkezi aynı şekilde Moskova'da da Yunus Emre Kültür Merkezi kurulacak

Başbakan Erdoğan: Greenpeace üyesi Gizem Akhan'ın kefaletle serbest bırakılmış olması önemlidir. Yargı süreci devam etmektedir.

 

 

 

21:39
 // Oktay D gezer
Sn Başbakanım; muhakkak sizin ve çokbilmis danismanlarinizin bir bildigi vardır ;ancak ben de derim ki birisinden birşeyi çok isterseniz eliniz zayıflar!Biz ülkemizde herkesten çok çalışarak onları bizden talepci hale getirelim!!!...
22 Kasım 2013 21:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler