YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'dan o iddiaya tarihi yanıt!
CNN International'e konuk olan Başbakan Erdoğan, İsrail'i sert bir dille eleştirdi.
Başbakan Erdoğan'dan o iddiaya tarihi yanıt!
24 Temmuz 2014 / 17:51 Güncelleme: 24 Temmuz 2014 / 17:58

CNN International'e konuk olan Başbakan Erdoğan, İsrail'in "Türkiye ve Katar terörü finanse ediyor" iddiasına tarihi bir yanıt vererek, "Biz insani yardım yapıyoruz. İsrail bir terör devletidir" dedi.

Çarşamba günü CNN muhabiri Becky Anderson'a röportaj veren Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'i 'terörist devlet' olmakla suçladı. Erdoğan, İsrail'in Gazze'de yaptığı operasyonla bir terör dalgası yarattığını söyledi.
 
Erdoğan, aynı zamanda Katarla birlikte Hamas'ın terörist hareketleri finanse ettiği yönündeki iddiaları reddederek , Gazze'ye olan tek desteğin insani yardım yönünde oluğunu dile getirdi.
 
Erdoğan,"Katar'la olan işbirliği sadece zulmedilen Gazze halkına insani ilk yardım yönünde olmuştur" dedi.
 
Başbakan, 'İsrail Türkiye ve Katar'ın Hamas'ın terör faaliyetlerine destek verdiği konusunda suçlamalarda bulunuyor. Buna ne diyorsunuz?' şeklindeki soruya şu yanıtı verdi:
 
"İsrail bir terör devletidir"
 
Bakın. İsrail'in bu iddiasına şöyle cevap vereyim.  Birincisi İsrail'i kim finanse ediyor? İkincisi İsrail bir terör devletidir. Şu an yaptıklarıyla bir terör dalgası yaratıyorlar. Katar mazlumların yanında duruyor ve insani yardım yapıyor. Katar'ın Türkiye ile işbirliği her zaman bu yönde olmuştu. Yapılan budur. Katar ve Türkiye'ye başka bir rol biçmek bize bu rolü biçenlerin amacının ne kadar kötü olduğunu gösterir. Biz bir NATO ülkesiyiz ve NATO'daki müttefiklerimizle birlikte hareket ediyoruz. Bizim uluslararası bir kimliğimiz karakterimiz var. Hiçbir zaman terörün içinde olmadık. Her zaman terörle mücadele ettik.

 

 

STAR

23:30
 // ali aşçı
Yürü be kasımpaşalı Allah'ına kurban... dualarımız seninle......
24 Temmuz 2014 23:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler